X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarze Jedynki czytają "Lalkę" Prusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 21:39
W ponad tysiącu miejsc w Polsce zabrzmią w sobotę 5 września fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa. A na naszej antenie będzie można usłyszeć fragmenty powieści w wykonaniu dziennikarzy Jedynki.
Audio
  • Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Małgorzata Raducha i Michał Montowski czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Kamil Dąbrowa i Krzysztof Renik czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Roman Czejarek i Marcin Kusy czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Dorota Truszczak i Michał Niewiadomski czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Zbigniew Krajewski i Andrzej Janusz czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Marzena Wyczółkowska i Mariusz Syta czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Magda Mikołajczuk, Marcin Kusy i Roman Czejarek czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
Dziennikarze Jedynki nagrywają fragmenty Lalki w studiu Teatru Polskiego Radia. Od lewej: Roman Czejarek, Janusz Kukuła (reżyser) Magda Mikołajczuk i Marcin Kusy
Dziennikarze Jedynki nagrywają fragmenty "Lalki" w studiu Teatru Polskiego Radia. Od lewej: Roman Czejarek, Janusz Kukuła (reżyser) Magda Mikołajczuk i Marcin KusyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziennikarze jedynki czytali już "Zemstę" Aleksandra Fredy i "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. W tym roku w ich wykonaniu słuchacze będą mogli posłuchać "Lalki".

Przez całą sobotę w radiowej Jedynce, od godz. 6.00 do 23.00, po każdych "Aktualnościach" prezentowane będą fragmenty "Lalki" z Archiwum Polskiego Radia na zmianę z fragmentami czytanymi przez dziennikarzy radiowej Jedynki w reżyserii dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukuły.

Czytaj także:
lalka BEATA TYSZKIEWICZ pap Wołoszczuk 1200x660.jpg
Narodowe Czytanie "Lalki" Prusa w Jedynce

W sobotnich "Aktualnościach" zaprezentowane zostaną również fragmenty "Lalki" czytane na scenie w Ogrodzie Saskim, a nasza reporterka Magda Mikołajczuk będzie relacjonowała przebieg czytania.

Akcję Narodowego Czytania zainaugurował trzy lata temu prezydent Bronisław Komorowski, a obecnie kontynuuje ją Andrzej Duda.

Transmisja Narodowego Czytania będzie dostępna na głównej stronie Polskiego Radia (Zobacz) i na stronie poświęconej akcji (Zobacz).

Organizatorami wydarzenia są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ubiegłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Polskie Radio jest partnerem medialnym wydarzenia.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cała Polska czyta "Lalkę" Bolesława Prusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 04:42
W 1300 miastach w Polsce w sobotę rozbrzmi "Lalka" Bolesława Prusa. - Myślę, że będzie to niezwykłe wydarzenie, dlatego gorąco je polecam - mówi Halina Przebinda, reżyser Narodowego Czytania.
rozwiń zwiń