Dziennikarze Jedynki czytają "Lalkę" Prusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 21:39
W ponad tysiącu miejsc w Polsce zabrzmią w sobotę 5 września fragmenty "Lalki" Bolesława Prusa. A na naszej antenie będzie można usłyszeć fragmenty powieści w wykonaniu dziennikarzy Jedynki.
Audio
  • Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Małgorzata Raducha i Michał Montowski czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Kamil Dąbrowa i Krzysztof Renik czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Roman Czejarek i Marcin Kusy czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Dorota Truszczak i Michał Niewiadomski czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Zbigniew Krajewski i Andrzej Janusz czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Marzena Wyczółkowska i Mariusz Syta czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
  • Magda Mikołajczuk, Marcin Kusy i Roman Czejarek czytają "Lalkę" Bolesława Prusa (Jedynka)
Dziennikarze Jedynki nagrywają fragmenty Lalki w studiu Teatru Polskiego Radia. Od lewej: Roman Czejarek, Janusz Kukuła (reżyser) Magda Mikołajczuk i Marcin Kusy
Dziennikarze Jedynki nagrywają fragmenty "Lalki" w studiu Teatru Polskiego Radia. Od lewej: Roman Czejarek, Janusz Kukuła (reżyser) Magda Mikołajczuk i Marcin KusyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Dziennikarze jedynki czytali już "Zemstę" Aleksandra Fredy i "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. W tym roku w ich wykonaniu słuchacze będą mogli posłuchać "Lalki".

Przez całą sobotę w radiowej Jedynce, od godz. 6.00 do 23.00, po każdych "Aktualnościach" prezentowane będą fragmenty "Lalki" z Archiwum Polskiego Radia na zmianę z fragmentami czytanymi przez dziennikarzy radiowej Jedynki w reżyserii dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukuły.

Czytaj także:
lalka BEATA TYSZKIEWICZ pap Wołoszczuk 1200x660.jpg
Narodowe Czytanie "Lalki" Prusa w Jedynce

W sobotnich "Aktualnościach" zaprezentowane zostaną również fragmenty "Lalki" czytane na scenie w Ogrodzie Saskim, a nasza reporterka Magda Mikołajczuk będzie relacjonowała przebieg czytania.

Akcję Narodowego Czytania zainaugurował trzy lata temu prezydent Bronisław Komorowski, a obecnie kontynuuje ją Andrzej Duda.

Transmisja Narodowego Czytania będzie dostępna na głównej stronie Polskiego Radia (Zobacz) i na stronie poświęconej akcji (Zobacz).

Organizatorami wydarzenia są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ubiegłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Polskie Radio jest partnerem medialnym wydarzenia.

ag

Czytaj także

Cała Polska czyta "Lalkę" Bolesława Prusa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 04:42
W 1300 miastach w Polsce w sobotę rozbrzmi "Lalka" Bolesława Prusa. - Myślę, że będzie to niezwykłe wydarzenie, dlatego gorąco je polecam - mówi Halina Przebinda, reżyser Narodowego Czytania.
rozwiń zwiń