Bartłomiej Topa o roli w filmie "Karbala"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 08:15
"Karbala" to widowiskowa opowieść o jednaj z najbardziej bohaterskich walk polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej.
Audio
  • Bartłomiej Ropa będzie gościem audycji "Dosłownie kultura" w związku z premiera filmu "?Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza
Bartłomiej Topa w filmie Karbala
Bartłomiej Topa w filmie "Karbala"Foto: mat. prasowe/Next Film

Jest 2004 rok. Irackie miasto Karbala, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz, siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści.

Czytaj także:
topa-bartlomiej_zrobiony z 800 11200x660.jpg
Największa polska bitwa po II wojnie światowej

Ich ataki odpiera 80 polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz amunicji jedynie na 24 godziny walki. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza.

W audycji "Dosłownie kultura" rozmowa z odtwórcą głównej roli kapitana Grzegorza Kaliciaka Bartłomiejem Topą. Film "Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza wchodzi na ekrany kin 11 września.

***

Na audycje z cyklu "Dosłownie kultura" w poniedziałki i czwartki o godz. 17.15 zaprasza Joanna Sławińska.

ag/pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
Gabi902015-09-07 14:12 Zgłoś
Uwielbiam Topę i czekam na każdy film z nim :) Na Karbalę pójdę na 100%, czuję że to będzie jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat. :)

Czytaj także

Bartłomiej Topa: "Karbala" to historia bohatera, który był zapomniany

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 22:00
- Pierwowzorem tej postaci jest Grzegorz Kaliciak, dowódca brygady rozpoznawczej w Iraku. Ma swoich 40 żołnierzy i chce ich żywych przywieźć do kraju - o roli w filmie "Karbala" opowiada aktor Bartłomiej Topa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największa polska bitwa po II wojnie światowej

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 13:30
Reżyser Krzysztof Łukaszewicz i aktor Bartłomiej Topa opowiedzą w radiowej Jedynce o realizacji filmu pt. "Karbala".
rozwiń zwiń