Tomasz Schuchardt - aktor młodego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 11:20
W piątek (11.09) na ekrany kin wchodzi film "Karbala", w którym jedną z ról gra 29-letni Tomasz Schuchardt.
Aktor Tomasz Schuchardt
Aktor Tomasz SchuchardtFoto: Wikipedia CC SAS 2.0/Fryta73

Schuchardt świetnymi aktorskimi kreacjami zasłużył na miano jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia. Reżyserzy chętnie z nim pracują.

Zagrał w filmach "Chemia", "Demon", "Karbala" i "Mur" - które obejrzymy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Największe święto polskiego kina zaczyna się w najbliższy poniedziałek 14.09.

"Mur" - opowieść o rozwarstwieniu społecznym w Polsce - jest od kilku dni na ekranach rodzimych kin (3.09), a już w najbliższy piątek (11.09) w kinach będzie "Karbala" o bohaterskiej obronie ratusza  przez Polaków w irackim mieście Karbala. 

***

Na rozmowę z Tomaszem Schuchardtem w audycji z cyklu "Dosłownie kultura" w czwartek 10.09 o godz. 17.15 zaprasza Joanna Sławińska.

ag/kd

Zobacz więcej na temat: FILM Tomasz Schuchardt

Czytaj także

Tomasz Schuchardt: myślałem, że do filmu się nie nadaję

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 16:15
- Zdawałem tylko do szkół teatralnych. Przez przypadek znalazłem się w filmie, a debiut u Marcina Wrony przyniósł mi nagrodę. Nie chciałbym się jednak zamykać - powiedział w Jedynce aktor Tomasz Schuchardt, którego aktualnie można oglądać w spektaklu "Tramwaj zwany pożądaniem" w reżyserii Bogusława Lindy.
rozwiń zwiń