Pociąg do złota i sensacji

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 17:00
Wiadomość, że odkryto w Wałbrzychu niemiecki pociąg ze złotem spowodowała najazd poszukiwaczy i zwykłych ciekawskich.
Zarośnięte tory kolejowe
Zarośnięte tory kolejoweFoto: mojepodlasie.cba.pl

Dosłownie cały świat zelektryzowała wiadomość, że w Wałbrzychu lub jego najbliższych okolicach odnaleziono pociąg, którym ponoć pod koniec wojny Niemcy wywieźli z Wrocławia tony złota. Choć tego złota jeszcze nikt na oczy nie widział, to już zaczęli się do niego przyznawać Rosjanie i Żydzi.

Zobacz serwis specjalny o złotym pociągu
wałbrzych1200.jpg
Złoty pociąg w Wałbrzychu

A w Wałbrzychu przybywa poszukiwaczy skarbów, którzy na własną rękę próbują odnaleźć zaginiony niemiecki pociąg. Ministerstwo kultury ostrzega, by zaprzestać wszelkich poszukiwań do chwili zakończenia oficjalnej urzędowej procedury, prowadzącej do zabezpieczenia znaleziska. W ukrytym pociągu znajdować się mogą niebezpieczne materiały z czasów II wojny światowej. Istnieje też prawdopodobieństwo, że pociąg jest zaminowany. Pomoc w wydobyciu pociągu deklaruje wojsko.

***

Reportaż Magdy Skawińskaiej o złotym pociągu i dyskusja po jego emisji w Magazynie Reporterów "Bez znieczulenia". W czwartek 10.09 o godz. 21.14 zaprasza Olga Mickiewicz.

ag/kd

Czytaj także

"Złoty pociąg" przyciąga tłumy. Wałbrzych już na tym korzysta

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 23:59
Jeszcze go nie ma, ale już można na nim nieźle zarobić. Legendarnego "Złotego pociągu" z Wałbrzycha szukają dziennikarze z całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojsko pomaga szukać "złotego pociągu". Oświadczenie odkrywców: posiadamy niezbite dowody na jego istnienie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 14:41
- Wojsko pomoże szukać "złotego pociągu" w Wałbrzychu. W rejonie tego miasta są między innymi technicy i saperzy - poinformował w Gdańsku minister obrony Tomasz Siemoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty pociąg z Wałbrzycha. Są wyniki wojskowego rekonesansu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 18:00
Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych przedstawiło wojewodzie dolnośląskiemu wyniki badań prowadzonych przez wojskowych w miejscu, gdzie ma być ukryty "złoty pociąg".
rozwiń zwiń