Opozycja wobec informacji rządu ws. uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 17:30
Wzajemnych oskarżeń o uprawianie kampanii wyborczej oraz emocji nie brakowało podczas sejmowej debaty nt. europejskiego kryzysu imigracyjnego.
Janusz Palikot
Janusz PalikotFoto: J.Konecki/Polskie Radio

Premier Ewa Kopacz przedstawiła w Sejmie informację ws. uchodźców i kryzysu imigracyjnego. Szefowa rządu apelowała o solidarność w tej sprawie z resztą Europy.

Lider PiS opowiedział się przeciwko przyjęciu przez Polskę imigrantów. Jarosław Kaczyński mówił, że nasz kraj powinien pomagać, ale w bezpieczny sposób, czyli finansowo. Oprócz premier Ewy Kopacz ze strony rządu w debacie głos zabrali: szef dyplomacji Grzegorz Schetyna, wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski oraz szefowa MSW Teresa Piotrowska.

Czytaj także:
kopa 12.jpg
Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu o imigrantach

Polska zadeklarowała dotąd przyjęcie 2 tysięcy uchodźców. Komisja Europejska chce, byśmy przyjęli dodatkowe 9 tysięcy osób.

Jak opozycja przyjęła informację rządu? Spytamy o to w "Sygnałach dnia" w czwartek (17.09) o godz. 8.15 współprzewodniczącego Twojego Ruch Janusza Palikota.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski.

ag/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Sejmie o kryzysie migracyjnym. Jarosław Gowin: zapomnijmy o legitymacjach partyjnych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 09:41
- Problem imigrantów to tak wielkie wyzwanie dla państwa polskiego, że powinniśmy zapomnieć o legitymacjach partyjnych i szukać wspólnych rozwiązań - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący klubu parlamentarnego Zjednoczona Prawica i prezes Polski Razem Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imigranci są Polsce potrzebni, ale Niemcy nie będą nam dyktować, ilu mamy ich przyjąć

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 13:52
Temat imigrantów zdominował dyskusję w Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24. Biorący w niej udział ekonomiści nie wierzą w niemieckie groźby dotyczące obcięcia nam unijnych funduszy. Podkreślają jednocześnie, że polski rynek pracy jest „skazany” na pracowników z innych krajów, ale do tego potrzebujemy mądrej polityki imigracyjnej, której założenia trzeba jak najszybciej wypracować.
rozwiń zwiń