Rawa Blues Festival po raz 35.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 12:15
O atrakcjach jubileuszowej edycji bluesowego święta opowie dyrektor festiwalu Ireneusz Dudek.
Irek Dudek jest znany ze swojej aktywności w zakresie popularyzowania bluesa w Polsce. Rawa Blues Festival jest w tej dziedzinie jego największym osiągnięciem.
Irek Dudek jest znany ze swojej aktywności w zakresie popularyzowania bluesa w Polsce. Rawa Blues Festival jest w tej dziedzinie jego największym osiągnięciem.Foto: L. Rak/mat. prasowe RB Festival

Tegoroczna edycja Rawa Blues Festival odbędzie się w sobotę 3 października 2015. Wszystkie koncerty będą miały miejsce w katowickim "Spodku", gdzie na dwóch scenach zagrają największe gwiazdy polskiego i światowego bluesa.

Kto wystąpi w tym roku na Rawa Blues Festival? O tym w "Muzycznej Jedynce" opowie Ireneusz Dudek - bluesman i szef festiwalu.

W audycji także, jak w każdy czwartek, "Frankofoniada" Stephane Włodarczyka. 

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" 17września w godz. 13.00 - 15.00 zaprasza Marcin Kusy.

asz

Czytaj także

Irek Dudek: ta piosenka powstała po rozmowie z mamą

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 17:45
Jego "Au sza la la la" czy "Za dziesięć minut trzynasta" zna cała Polska. Jakie tajemnice skrywa człowiek zakochany w bluesie, swingu i rock'n'rollu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 11:11
- Wszystkie utwory Shakin' Dudiego skomponowałem na fortepianie nie umiejąc grać na tym instrumencie - zdradzał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" jeden z gigantów polskiego bluesa.
rozwiń zwiń