X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z Orłem Białym przez wieki

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 09:40
Taki tytuł nosi otwarta właśnie stała ekspozycja w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Poznajmy bliżej historię naszego godła!
Wizerunek Orła Białego zdobi także kartę tytułową pamiątkowego wydawnictwa Dom Żołnierza w Lublinie. W zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie
Wizerunek Orła Białego zdobi także kartę tytułową pamiątkowego wydawnictwa "Dom Żołnierza w Lublinie". W zbiorach Biblioteki Narodowej w WarszawieFoto: polona.pl/domena publiczna

Znak Orła Białego jest godłem naszego państwa od końca XIII wieku, ale tradycja przypisuje mu wcześniejsze, legendarne początki.

Jak zmieniał się ten wizerunek przez stulecia, jakim ulegał modom i modyfikacjom – o tym opowie Krzysztof Mordyński – autor scenariusza i kurator wystawy.

***

Na "Naukowy zawrót głowy" w sobotę (19.09) o godz. 23.30 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

asz

Zobacz więcej na temat: HISTORIA symbole
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze dni Piłsudskiego w Warszawie - wyprawa śladami wodza

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 16:54
Moniuszki 2A, Frascati, Miodowa 17, Mokotowska 50, Belweder - na tym szlaku zapadały w 1918 roku decyzje o kształcie niepodległej Polski. Jest też miejsce ważne dla życia osobistego marszałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Byli w stanie zrobić wszystko dla wolnej Polski. Polscy "terroryści"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 03:21
Przed odzyskaniem niepodległości Polacy, zaangażowani później w budowę naszego kraju, działali w organizacjach politycznych. Każda z nich posiadała bojówki, które dokonywały krwawych aktów zemsty na zaborcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Historii Polski powstanie do 11 listopada 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 08:08
- Decyzja o jego budowie należy do premier Ewy Kopacz. To ona jest zdeterminowana, by to muzeum powstało na okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości - mówiła w "Sygnałach dnia" minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska.
rozwiń zwiń