Fantastyczne wizje Wojciecha Siudmaka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 07:30
Wojciech Siudmak, polski artysta, znany jest w świecie jako wybitny przedstawiciel tzw. "realizmu fantastycznego"
Fragment obrazu Wojciecha Siudmaka Armada secret
Fragment obrazu Wojciecha Siudmaka "Armada secret"

Wojciech Siudmak, polski malarz i rzeźbiarz, ponad 50 lat mieszka we Francji. Sam nazywa się hiperrealistą fantastycznym. Po studiach na warszawskiej ASP wyemigrował do Francji, gdzie dalej studiował i osiadł na stałe. Urodzony w Wieluniu, jest silnie z tym miastem związany i oddany sprawie upamiętnienia zbrodni hitlerowskiej, jaką był pierwszy atak na bezbronną ludność cywilną 1 września 1939 roku na to miasto.

Artysta jest inicjatorem Światowego Projektu Pokoju i Fundatorem Nagrody Pokojowej "Wieczna Miłość". W rozmowie opowiada o sobie, o sztuce współczesnej, o swojej drodze twórczej i nieustannych, trudnych wyborach, przed którymi staje.

Po godz. 20.46 w ramach cyklu "Kultura dostępna w kinie" Magda Mikołajczuk opowie o filmie, który w czwartek będzie wyświetlany w kinach sieci Helios i Iluzjon. Dzięki programowi "Kultura dostępna w kinie", w każdy czwartek we wspomnianych kinach można kupić bilet za 10 złotych na proponowany film.

***

Na "Rozdroża kultury" w poniedziałek (12.10) o godz. 20.19 zaprasza Michał Montowski.

ag/kul

Zobacz więcej na temat: malarstwo rzeźba SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Malczewski – życie przedstawione w autoportrecie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 05:45
Obrazami młodego Malczewskiego zachwycił się sam Jan Matejko, który postanowił wziąć go pod swoje skrzydła. Kilka lat później drogi mistrza i ucznia się rozeszły. Malczewski poszedł własną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberman spotyka Harpiosyrenę. Ewa Chełmecka w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 10:00
- To, co widzialne, znakomicie odzwierciedla fotografia. Mnie interesuje sfera wyobraźni, symbolu, metafory - podkreślała Ewa Chełmecka, uczestniczka projektu "Fractal Identities" pokazywanego na weneckim Biennale.
rozwiń zwiń