"Powidoki" - Linda na ekranie, Wajda za kamerą

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 20:10
W "Magazynie bardzo filmowym" opowiemy o nowym filmie Andrzeja Wajdy pt. "Powidoki" o Władysławie Strzemińskim.
W filmie Andrzeja Wajdy pt. Powidoki Bogusław Linda wcielił się w postać Władysława Strzemińskiego
W filmie Andrzeja Wajdy pt. "Powidoki" Bogusław Linda wcielił się w postać Władysława StrzemińskiegoFoto: mat. prasowe/Anna Włoch/Akson Studio

W filmie o malarzu i teoretyku sztuki, liderze międzywojennej awangardy plastycznej, grają Bogusław Linda jako Strzemiński, ponadto Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska i Aleksandra Justa. Zdjęcia do "Powidoków" kręcono w Łodzi i w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej  oraz w studiu w Warszawie.

Zrecenzujemy również wybrane premiery kinowe. W ten weekend na duży ekran wchodzą m.in. " "Strategia mistrza" w reżyserii Stephena Frearsa, "Cień latarni morskiej" - fiński kandydat do Oscara, z którym powalczy "11 minut" Jerzego Skolimowskiego, "Pentameron" w reżyserii Matteo Garrone, twórcy filmów "Gomorra" i "Reality" oraz "Agnieszka", niemiecko-polski dramat w reżyserii Tomasza Emila Rudzika.

***

Na "Magazyn bardzo filmowy" w piątek 30.10 o godz. 20.19 zaprasza Joanna Sławińska.

tj/mg

Czytaj także

Jerzy Hoffman: aktor to najważniejszy element filmu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 19:00
- Podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego" doszło do tego, że poza planem nie rozmawiałem z Danielem Olbrychskim – przyznaje Jerzy Hoffman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Poniedziałek: błąd młodości jest jak pierworodny grzech

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 19:29
- Każdy z nas miał w życiu takie chwile, kiedy wydawało się, że konsekwencji błędu nie poniesiemy, że czas uleczy wszystko i jakoś odkupimy dawne winy - mówił w Jedynce aktor o swojej roli w serialu "Pakt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Dorociński o osiąganiu celu bez względu na koszty

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 20:40
- Jak wiele jesteś w stanie poświęcić, żeby osiągnąć coś, żeby doprowadzić sprawy do końca? Tego możemy się dowiedzieć tylko z dystansu, patrząc wstecz – ocenia ceniony aktor.  
rozwiń zwiń