Szczyt wschodniej flanki NATO w Bukareszcie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 05:00
W szczycie bierze udział ośmiu przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej, w tym prezydent Andrzej Duda.
Również polscy żołnierze biorą udział w Trident Juncture 2015, największych od ponad dekady ćwiczeniach NATO, które odbywają się we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii
Również polscy żołnierze biorą udział w Trident Juncture 2015, największych od ponad dekady ćwiczeniach NATO, które odbywają się we Włoszech, Portugalii i HiszpaniiFoto: PAP/EPA/MANU

Głównym tematem rozmów jest bezpieczeństwo na wschodnich granicach NATO i Unii Europejskiej. W specjalnym wydaniu audycji "Więcej świata" na temat szczytu w Bukareszcie, między innymi:

- Ottavian Manea z Foreign Policy Romania - o NATO,
- Oana Popescu z Global Focus Center w Bukareszcie - o Rumunii w UE, o kryzysie migracyjnym i staraniach Bukaresztu o akcesję do Strefy Schengen,
- Armand Gosu z Uniwersytetu Bukareszteńskiego - o regionalnych wyzwaniach (Rosja, Ukraina, Mołdawia, Naddniestrze),
- Michail Popescu, dziennikarz Vice Romania,
- przedstawiciel polskiej delegacji,
- materiał o tragicznym pożarze w klubie rockowym, w którym zginęło ponad 30 osób. Czy śmierć fanów gotyckiego rocka sprawi, że uliczne protesty pomogą zwalczyć rumuńską korupcję? (właściciele klubu prawdopodobnie przekupili wcześniej kontrolerów pożarowych).

***

Na "Więcej świata" w środę (4.11.) o godzinie 18.15 zapraszają: ze studia w Warszawie Grzegorz Ślubowski, z Bukaresztu Michał Żakowski.

ut/tj

Czytaj także

Wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu? "Mini-szczyt NATO" w Bukareszcie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 09:57
Przywódcy ośmiu państw biorą udział w organizowanym w środę w Bukareszcie spotkaniu prezydentów krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja z Bukaresztu. Potępienie polityki Kremla

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 17:00
We wspólnej deklaracji przywódcy krajów wschodniej flanki NATO w Bukareszcie wyrazili głębokie zaniepokojenie trwającą agresywną postawą Rosji, podkreślając, że kraj musi wrócić na drogę przestrzegania międzynarodowego prawa.
rozwiń zwiń