Alibabki ponownie w rytmach reggae i ska

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 05:50
Jamajska muzyka pojawiła się w Polsce w 1965 roku. Zawdzięczamy to żeńskiej formacji Alibabki, które zadebiutowały singlem "W rytmach Jamaica Ska".
Alibabki podczas festiwali w Opolu w 1965 roku. W sumie na festiwalach w Opolu grupa wystąpiła 15 razy, zdobywając trzy główne nagrody. Cztery razy wystąpiła na festiwalu w Sopocie, zdobywając nagrodę publiczności
Alibabki podczas festiwali w Opolu w 1965 roku. W sumie na festiwalach w Opolu grupa wystąpiła 15 razy, zdobywając trzy główne nagrody. Cztery razy wystąpiła na festiwalu w Sopocie, zdobywając nagrodę publicznościFoto: PAP/Marek Langda

Muzyka Alibabek do dziś inspiruje wielu artystów, a dowodem na to będzie uroczysty benefis z okazji obchodów 50-lecia muzyki jamajskiej w Polsce, który już 15 listopada odbędzie się w warszawskiej Proximie i będzie poświęcony twórczości tej wyjątkowej grupy.

Podczas koncertu "Tribute To Alibabki" na scenie zaprezentują się: Alibabki, Kamil Bednarek, Andrzej Krzywy, K.A.S.A, Junior Stress, Jarex (Bakshish), Broda (Habakuk), KaCeZet, Netka, Damian SyjonFam, TaLLib, Hopkins, Earl Jacob, Nadia (Naaman), I Grades, Kuba Kaczmarek (CGB), Lady Dee, Dymitr i Mucha (Dubska) i Kalokagatos.

O szczegółach opowiedzą w "Leniwej niedzieli" Alibabki: Wanda Narkiewicz-Jodko i Ewa Belina Brzozowska, oraz Kuba Kaczmarek z Całej Góry Barwników.

***

Na "Leniwą niedzielę" (8.11) w godz. 10.00-12.00 zaprasza Maria Szabłowska.

tj/mp

Czytaj także

K.A.S.A. i Maryla Rodowicz. Po 19 latach znów razem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 19:31
"Kasa i sex" w jej wydaniu, "Sex i Kasa" w jego repertuarze. Piosenka, którą dla Maryli Rodowicz napisał Andrzej Korzyński, połączyła ich na zawsze.
rozwiń zwiń