Magda Turowska o nowych piosenkach i planach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 11:45
Magdalena Turowska – zwana także Cytryną to wokalistka, muzyk, menadżer kultury. Wykonawczyni poezji śpiewanej.
Magda Turowska o nowych piosenkach i planach
Foto: Deposiphotos

Debiutowała z kabaretem De-Ka-De. Potem organizowała koncerty pod wspólnym tytułem "Spotkania przy herbacie z Cytryną". W czasie studiów zjeździła niemal całą Polskę biorąc udział w rozmaitych przeglądach i festiwalach.

W maju 1995 roku założyła Agencję Inicjatyw Artystycznych CYTRYNA. W czerwcu 1995 roku w Opolu, na koncercie "Kraina Łagodności" pojawił się pierwszy wydany pod jej redakcją singel promocyjny "Żółta Cytryna". Rok później, również w Opolu, ukazała się "Zielona Cytryna"  - promocyjna płyta długogrająca. Magda Turowska pracowała przy tworzeniu cyklicznego programu TVP1 "Kraina Łagodności".

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" w poniedziałek 23.11 od godz. 13 do 15 zaprasza Małgorzata Kościelniak.

ag/pj

Czytaj także

Agnieszka Osiecka - kobieta kameleon

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 04:11
Początkująca snajperka w dziedzinie zarządzania sercem, prekursorka polskich singielek i najbardziej kochająca fatalna matka na świecie. O tym, jaka była Agnieszka Osiecka, opowiada książka Uli Ryciak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołd złożony poezji na płycie "Złote myśli kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 01:55
- Piosenki z albumu "Złote myśli kobiety" są nowoczesne, z dużą dozą jazzu, popu i rocka. Pomimo tego, że korzystamy z poezji, nie jest to poezja śpiewana, tylko tekst śpiewany - mówi Agnieszka Maliszczak, piosenkarka.
rozwiń zwiń