Jakie są "Pieśni szczęścia" Piotra Rubika?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 13:00
Premiera najnowszego koncertu symfonicznego Piotra Rubika "Pieśni szczęścia" miała miejsce 26 września w kieleckiej Kadzielni.
W Pieśniach szczęścia Piotr Rubik przypomina, że w otaczającym świecie jest piękno i miłość
W "Pieśniach szczęścia" Piotr Rubik przypomina, że w otaczającym świecie jest piękno i miłość Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Kompozytor postanowił przypomnieć, że w otaczającym świecie jest też piękno, prawość i miłość. "Pieśni szczęścia" to hołd złożony wrażliwości, umiejętności odczuwania i temu, co najważniejsze - miłości.

Podczas koncertu zaśpiewali soliści: Agnieszka Przekupień, Ewa Prus, Marcin Januszkiewicz i Mateusz Bieryt, którym towarzyszyli chór Teatru Muzycznego w Lublinie i Wrocławski Chór Akademicki oraz Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej. Narratorem całości był poeta Zbigniew Książek.

***

Do tego wydarzenia wrócimy z Piotrem Rubikiemk we wtorkowej (24.11) "Muzycznej Jedynce". Na spotkanie z artystą o godz. 13.15 zaprasza Maria Szabłowska.

tj/mg

Zobacz więcej na temat: koncert Piotr Rubik płyta

Czytaj także

Nowa płyta Rubika. "Wierzę, że Kadzielnia i Kielce znowu będą dla mnie szczęśliwe"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 19:33
- W tym samym miejscu, dokładnie 10 lat temu zaczęło się "Tu Es Petrus" również do słów Zbigniewa Książka - mówił w Jedynce Piotr Rubik.
rozwiń zwiń