X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodziny kolędy. "Gore gwiazda Jezusowi" w wykonaniu zespołu Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 10:00
To nie było łatwe zadanie. Kiedy dwa lata temu wpadliśmy na pomysł, by razem zaśpiewać, byliśmy pełni obaw. Czy potrafimy, czy damy radę? W tym roku podeszliśmy już do sprawy z nieco mniej drżącymi głosami, ale za to stawiając sobie kolejne wyzwania.
Jedynkowy zespół kolęduje . Tym razem Gore gwiazda Jezusowi
Jedynkowy zespół kolęduje . Tym razem "Gore gwiazda Jezusowi" Foto: M.Miętek/Polskie Radio

W ubiegłych latach śpiewaliśmy bardziej znane kolędy: "Przybieżeli do Betlejem" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki". W tym roku wybór padł na radosną pastorałkę "Gore gwiazda Jezusowi". Zadanie tyleż ambitne, co trudne. Ale od czego ma się przyjaciół! Nasi - nie zawiedli.

Jak co roku był z nami niezastąpiony Krzesimir Dębski, który nie tylko zagrał na fortepianie, ale przede wszystkim dodawał nam wiary w siebie. Pomagała Karolina Cicha. To ona wybijała nam rytm tamburynem i zagrała na akordeonie. To także jej głos zakrzykuje tak charakterystyczne "hej!" na początku każdej zwrotki. Nie mogło zabraknąć również naszego stałego kompana w kolędowych zmaganiach - Huberta Kociszewskiego. Syn naszego redakcyjnego kolegi w tym roku nie tylko zagrał na skrzypcach, ale też zaśpiewał!

Prapremiera gotowej kolędy 5 grudnia

Byli z nami ci, z którymi Pierwszy Program Polskiego Radia kojarzy się nierozłącznie. Krakowscy hejnaliści grają na naszej antenie od 88 lat, dali się więc namówić na świąteczne muzykowanie. I to dzięki nim nasza pastorałka nabrała z pewnością niepowtarzalnego charakteru.

Sprawdźcie jak poradziliśmy sobie rok temu śpiewając "Pójdźmy wszyscy do stajenki">>>

Oprócz zawodowych muzyków byliśmy i my, amatorzy. Kostki, jak w radiowym języku nazywamy nasze logo na mikrofonach, przerobiliśmy na grzechotki. Zagranie nimi jednocześnie i równo, było nie lada wyzwaniem! Gdzieniegdzie można także usłyszeć znaleziony w redakcji dziecięcej trójkąt.

W śpiewanie włączyli się wszyscy - Redakcje sportowa, ekonomiczna, międzynarodowa i muzyczna. Aktualności, Cztery Pory Roku i Sygnały Dnia. Redakcje dziecięca i katolicka. Śpiewanie kolęd jest przecież dla wszystkich!

Udział wzięli: Adrian Bąk, Sława Bieńczycka, Ewa Chyra, Agnieszka Ciecierska, Roman Czejarek, Kamil Dąbrowa, Zuzanna Dąbrowska, Justyna Dżbik-Kluge, Grzegorz Frątczak, Natalia Gorzelnik, Krzysztof Horwat, Krzysztof Kaczmarczyk, Zbigniew Krajewski, Agnieszka Kunikowska, Marcin Kusy, Małgorzata Lipińska, Artur Makara, Patryk Michalski, Magdalena Mikołajczuk, Krzysztof Ołdakowski, Katarzyna Pilarska, Małgorzata Raducha, Ewa Rogala, Adam Rozlach, Karolina Rożej, Krzysztof Rzyman, Bogdan Sawicki, Robert Skrzyński, Ewa Syta, Mariusz Syta, Henryk Szrubarz, Magdalena Szturemska, Urszula Tokarska, Anna Will, Marzena Wyczółkowska, Daniel Wydrych. Były z nami także redakcyjne dzieci czyli Henio i Lusia. Maskotką chóru został pies Edward.

Nieocenioną pomocą wsparli nas: Krzesimir Dębski, Karolina Cicha, Hubert Kociszewski, hejnaliści - Zbigniew Ojczyk i Zygmunt Rozum oraz realizator dźwięku Tadeusz Mieczkowski.

tj/ag

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Gudowski kolęduje w Jedynce. "Gigantyczne osiągnięcie artystyczne"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 23:41
Tak znakomity lektor określa swój udział we wspólnym śpiewaniu kolędy z kolegami z radia, dziennikarzami Jedynki. - Już czekam na premierę - mówi Maciej Gudowski.
rozwiń zwiń