X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schizofrenia - chory, opiekun, lekarz

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 07:00
Wyniki raportu "Schizofrenia. Rola opiekunów w kreowaniu współpracy" malują rzeczywistość chorych w Polsce w ciemnych barwach.
Schizofrenia - chory, opiekun, lekarz
Foto: flickr/CarbonNYC [in SF!]

Młodzi, bezrobotni, wykluczeni. To obraz chorych na schizofrenię. 85 proc. pacjentów z tą chorobą psychiczną traci pracę zawodową, ponad połowa jest na rencie i wymaga opieki. Eksperci podkreślają, że w Polsce zbyt rzadko stosowane są leki w iniekcjach o przedłużonym działaniu, które zmniejszają konieczność kosztownej hospitalizacji chorych na schizofrenię 

Leki na tę chorobę w zastrzykach stosowane są jedynie u 4 proc. chorych. W Austrii wykorzystuje się je u 50 proc. pacjentów ze schizofrenię, w Finlandii u 30 proc., w Belgii u 21,5 proc., a w Niemczech u 9 proc.

O sytuacji chorych na schizofrenię w Polsce, o kosztach społecznych tej choroby i o możliwościach jej leczenia rozmawiać będziemy z gościem "Wieczoru" prof. Marcinem Wojnarem - kierownikiem Katedry i Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

***

Na "Wieczór odkrywców" we wtorek (1.12) o godz. 21.35 zaprasza Krzysztof Michalski.

IAR/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schizofrenia. Brak leczenia determinuje życie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 17:58
- Wiek, w którym atakuje ta choroba, jest czasem, gdy decyduje się wszystko w naszym życiu: podejmujemy studia, prace, łączymy się w pary, mamy dzieci. I nagle to wszystko hamuje schizofrenia - podkreśla prof. Bartosz Łoza.
rozwiń zwiń