Kina szykują się do świąt

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 09:00
Widać to w grudniowym repertuarze. W tym tygodniu mamy kilkanaście premier, a wśród nich świąteczną komedię, horror (tak!) i film familijny.
Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw... Kadr z filmu Kochajmy się od święta
Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw... Kadr z filmu "Kochajmy się od święta"Foto: mat. promocyjne

Wśród filmów fabularnych (już nie o świętach) zrecenzujemy: "W samym sercu morza", "Kim jest Michael", "Mama" (z Penelope Cruz). I aż trzy filmy dokumentalne: "Jesteśmy waszymi przyjaciółmi" (nagrodzony w Sundance i w Berlinie świetny film o powstawaniu Sudanu Płd.), "Aktorka" (o Elżbiecie Czyżewskiej) i "Autorki" (o więźniarkach, które o sobie napisały sztukę).

Filmy oceniamy z Arturem Cichmińskim. Która z premier otrzyma najwięcej "jedynek"?

***

Na "Magazyn bardzo filmowy" w piątek (4.12) po godz. 20.00 zaprasza Michał Montowski.

asz

Czytaj także

Nie taki cichy bohater, czyli dźwięk w filmie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 23:03
Przed montażem i wygładzeniem wydaje się, że dźwięk filmowy to kakofonia. A to właśnie za jego sprawą mamy wrażenie przebywania w niezwykłym miejscu.
rozwiń zwiń