Po sezonie. Komedia na pozór romantyczna

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 12:55
W rolach kochanków sprzed lat w słuchowisku Teatru Polskiego Radia wystąpią Anna Chodakowska i Krzysztof Gosztyła.
Anna Chodakowska
Anna ChodakowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Słuchowisko "Po sezonie" przypomina typową komedię romantyczną – występują w niej wszystkie elementy takiego właśnie romansu, ale to tylko pozór. W gruncie rzeczy jest to gorzka opowieść o miłości, która trwa przez lata, ale nigdy nie może się spełnić.

Późną jesienią, w oddalonym od świata nadmorskim pensjonacie dobiegający sześćdziesiątki mężczyzna, Hubert, podrzędny urzędnik ministerstwa kultury, oczekuje przybycia swej kochanki – młodej kobiety pracującej w wielkiej korporacji. Tymczasem w pensjonacie spotyka swą wielką miłość sprzed lat, Marię, która opuściła go nagle i zniknęła bez śladu. Minęło przeszło trzydzieści lat odkąd widzieli się po raz ostatni. Czy dawne uczucie odżyje i da obojgu jeszcze jedną szansę ? Jaka tajemnica kryje się za dziwnym zniknięciem Marii? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących miłości znajdą Państwo w przewrotnym słuchowisku Jana Warenyci.

Autor: Jan Warenycia Reżyser: Janusz Kukuła Realizator: Tomasz Perkowski Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada: Hubert – Krzysztof Gosztyła, Maria – Anna Chodakowska, Pan Zdzisław – Henryk Talar, Beata – Dorota Landowska, Marysia – Joanna Pach

***

Na słuchowisko "Po sezonie" zapraszamy w niedzielę (13.12) o godz. 17.10.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak