"Gore gwiazda Jezusowi" – radiowa Jedynka kolęduje z Krzesimirem Dębskim i Krakowskimi Hejnalistami

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 12:52
Po "Przybieżeli do Betlejem" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki" zaśpiewanych w latach ubiegłych, w tym roku zespół Radiowej Jedynki, zgodnym chórem, z pomocą Krzesimira Dębskiego, Karoliny Cichej i Krakowskich Hejnalistów z okazji świąt Bożego Narodzenia wykonał utwór "Gore gwiazda Jezusowi".
Zespół radiowej Jedynki w czasie nagrywania pastorałki Gore gwiazda Jezusowi
Zespół radiowej Jedynki w czasie nagrywania pastorałki "Gore gwiazda Jezusowi"Foto: M. Miętek/Polskie Radio

Połączone siły redakcji "Sygnałów dnia", "Czterech pór roku", "Jedynki Dzieciom", "Muzycznej Jedynki", Kultury, Sportowej, Międzynarodowej, Aktualności i Gospodarczej z okazji zbliżających się Świąt wykonały kolędę "Gore gwiazda Jezusowi". Podobnie jak w latach ubiegłych nieocenionym wsparciem był dla dziennikarzy Krzesimir Dębski, grający na fortepianie, a także po raz pierwszy w tym roku Krakowscy Hejnaliści.

"GORE GWIAZDA JEZUSOWI" W WYKONANIU ZESPOŁU JEDYNKI:

 

Tak o wspólnym kolędowaniu mówią pracownicy radiowej Jedynki: - Jak co roku był z nami niezastąpiony Krzesimir Dębski, który nie tylko zagrał na fortepianie, ale przede wszystkim dodawał nam wiary w siebie. Pomagała Karolina Cicha. To ona wybijała nam rytm tamburynem i zagrała na akordeonie. To także jej głos zakrzykuje tak charakterystyczne "hej!" na początku każdej zwrotki. Nie mogło zabraknąć również naszego stałego kompana w kolędowych zmaganiach - Huberta Kociszewskiego. Syn naszego redakcyjnego kolegi w tym roku nie tylko zagrał na skrzypcach, ale też zaśpiewał! Byli z nami ci, z którymi Pierwszy Program Polskiego Radia kojarzy się nierozłącznie. Krakowscy hejnaliści grają na naszej antenie od 88 lat, dali się więc namówić na świąteczne muzykowanie. I to dzięki nim nasza pastorałka nabrała z pewnością niepowtarzalnego charakteru.


ZOBACZ, JAK ZESPÓŁ RADIOWEJ JEDYNKI NAGRYWAŁ PASTORAŁKĘ:

Śpiewali i śpiewać próbowali: Adrian Bąk, Sława Bieńczycka, Ewa Chyra, Agnieszka Ciecierska, Roman Czejarek, Kamil Dąbrowa, Zuzanna Dąbrowska, Justyna Dżbik-Kluge, Grzegorz Frątczak, Natalia Gorzelnik, Krzysztof Horwat, Krzysztof Kaczmarczyk, Zbigniew Krajewski, Agnieszka Kunikowska, Marcin Kusy, Małgorzata Lipińska, Artur Makara, Patryk Michalski, Magdalena Mikołajczuk, Krzysztof Ołdakowski, Katarzyna Pilarska, Małgorzata Raducha, Ewa Rogala, Adam Rozlach, Karolina Rożej, Krzysztof Rzyman, Bogdan Sawicki, Robert Skrzyński, Ewa Syta, Mariusz Syta, Henryk Szrubarz, Magdalena Szturemska, Urszula Tokarska, Anna Will, Marzena Wyczółkowska, Daniel Wydrych. Były z nami także redakcyjne dzieci czyli Henio i Lusia. Maskotką chóru został pies Edward.

***

informacja prasowa/pg

Zobacz więcej na temat: kolędy

Czytaj także

Narodziny kolędy. "Gore gwiazda Jezusowi" w wykonaniu zespołu Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 10:00
To nie było łatwe zadanie. Kiedy dwa lata temu wpadliśmy na pomysł, by razem zaśpiewać, byliśmy pełni obaw. Czy potrafimy, czy damy radę? W tym roku podeszliśmy już do sprawy z nieco mniej drżącymi głosami, ale za to stawiając sobie kolejne wyzwania.
rozwiń zwiń