Autorki, które dokończyły powieść Leopolda Tyrmanda

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 11:00
W 2014 roku wydawnictwo MG ogłosiło Konkurs literacki na dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda.
Leopold Tyrmand i okładka książki
Leopold Tyrmand i okładka książkiFoto: materiały prasowe/Wydawnictwo MG

Leopold Tyrmand pozostawił w swoim dorobku stanowiącą fabularną całość, acz niedokończoną minipowieść "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki".

Wydawnictwo MG, mając na celu zarówno popularyzację twórczości Leopolda Tyrmanda, jak również promocję współczesnej literatury polskiej, postanowiło zorganizować konkurs literacki na dokończenie tej minipowieści. Główna i jedyna nagroda przypadła dwóm współautorkom Monice Dyrlicy oraz Dagmarze Klejn. Porozmawiamy z autorkami o Tyrmandzie, a z jurorami o pomyśle tego konkursu.

Poza tym w audycji mamy niespodziankę - tegoroczny laureat Złotego Mikrofonu Andrzej Janisz specjalnie dla słuchaczy radiowej Jedynki przygotuje zagadki z "Trylogii" Henryka Sienkiewicza.

Zaś po godz. 10 Robert Kowalski będzie rozmawiał z płk. Krzysztofem Olkowiczem, który jako dyrektor więzienia zasłynął wpłaceniem kaucji 40 zł za osadzonego w areszcie chorego psychicznie mężczyznę, który trafił tam za kradzież wafelków wartych 99 groszy). Będziemy pytać, jak są spędzane święta w więzieniach.

***

Do słuchania świątecznego wydania "Soboty z radiową Jedynką" 26.12 od godz. 10 do 15 zaprasza Małgorzata Raducha.

ag

Czytaj także

Nie tylko schabowy na dworcu. Warszawa kulinarna wg Tyrmanda

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 13:00
Głośna powieść Leopolda Tyrmanda "Zły" to, jak się okazuje, również przewodnik po warszawskich lokalach gastronomicznych lat 50. i serwowanych tam potrawach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tyrmand był hipsterem"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 12:54
- Starałyśmy się nie naśladować nikogo i niczego, ale do Tyrmanda musiałyśmy się upodobnić - opowiadają blogerki nagrodzone w konkursie na zakończenie powieści Leopolda Tyrmanda.
rozwiń zwiń