Sieć, telefon, dom. Gdzie czyhają na nas oszuści?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 13:00
"Na wnuczka", "na policjanta", przez telefon albo w sieci. Tym razem porozmawiamy o różnych oszustwach, na które łatwo możemy dać się złapać.
Oszustwa internetowe to nie wszystko, ostatnio plagą są... telefony z Afryki. Oddzwaniając pod wskazany numer możemy słono zapłacić
Oszustwa internetowe to nie wszystko, ostatnio plagą są... telefony z Afryki. Oddzwaniając pod wskazany numer możemy słono zapłacićFoto: Pixabay/tookapic/dom. publiczna

W pierwszej godzinie programu w studiu Jedynki pojawią się przedstawiciele Komendy Stołecznej i Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który wydał niedawno komunikat o połączeniach ze Sierra Leone, oraz ekspert komputerowy Andrzej Pająk z magazynu "Chip".

Po godz. 10.00 Karolina Rożej i Bogdan Sawicki w cyklu "Głos za Głos" zajmą się więziennictwem i resocjalizacją więźniów. Sprawdzimy, ile kosztuje system? Jakie powinny być warunki w więzieniach dla osadzonych i jak powinna wyglądać skuteczna resocjalizacja? Na te pytania odpowie nasz gość - dr Maria Niełaczna z Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej UW.

Bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

W ostatniej godzinie naszego środowego spotkania zapraszamy na porady prawne mecenasa Bartosza Batora, które tym będą dotyczyć służebności przesyłu.

***

Na audycję "Cztery pory roku" we środę (12.01) w godz. 9.10 - 12.00 zaprasza Karolina Rożej.

kul/tj

Zobacz więcej na temat: porady psychologia

Czytaj także

Jedzenie kompulsywne. Pokarm uzależnia jak alkohol

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 15:52
Jedzenie jest przyjemne, radość sprawia nam jego spożywanie, niektórym także przygotowanie. Jedzenie może być jednak także niebezpieczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog, psychiatra, psychoterapeuta - co o nich wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 19:45
Coraz liczniej Polacy decydują się na wizytę "na kozetce". Jednocześnie, co wynika z Jedynkowej dyskusji, panuje spora nieufność wobec specjalistów tych trzech dziedzin.
rozwiń zwiń