Będzie śledztwo w sprawie organizacji lotu do Smoleńska w 2010 roku

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 07:37
Sąd w Warszawie odmówił umorzenia śledztwa w sprawie organizacji lotu polskiej delegacji do Smoleńska w 2010 roku.
Patryk Jaki
Patryk JakiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wniosek o umorzenie postępowania złożyli pełnomocnicy pięciu oskarżonych. Wśród nich jest były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odwołany niedawno ambasador w Hiszpanii Tomasz Arabski.

- Sąd nie zgodził się na umorzenie, ponieważ na pierwszym posiedzeniu nie może ocenić aktu oskarżenia i przesądzać o winie lub niewinności oskarżonych - mówił przewodniczący składu orzekającego. Podkreślił, że sąd może podjąć taką decyzję na pierwszym posiedzeniu jedynie w sytuacji, gdy nie ma żadnych dowodów potwierdzających prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.

O to, co dalej ze śledztwem smoleńskim zapytamy w czwartek (28.01) w "Sygnałach dnia" o godz. 7.15. Gościem będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszają Krzysztof GrzesiowskiDaniel Wydrych.

ag/mp

Czytaj także

BOR powołało zespół, który zbada przygotowania do wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 13:50
W Biurze Ochrony Rządu powstał Zespół do oceny prawidłowości przygotowania i zabezpieczenia wizyty w Katyniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i innych osób 10 kwietnia 2010 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkańcy Smoleńska: na miejscu katastrofy powinien stanąć pomnik

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 12:30
Od kilku lat władze obwodu smoleńskiego i Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej nie realizują porozumienia zawartego w 2010 roku przez prezydentów Polski i Rosji.
rozwiń zwiń