Złoty pociąg i inne tajemnice Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 11:15
Gościem audycji "Sobota z Jedynką" będzie Joanna Lamparska, autorka książki "Złoty pociąg, krótka historia szaleństwa".
W książce Złoty pociąg, krótka historia szaleństwa Joanna Lamparska odwołuje się do niedawnych wydarzeń związanych z legendarnym złotym pociągiem, ale opisuje też inne tajemnice skarbów ukrytych na Dolnym Śląsku
W książce "Złoty pociąg, krótka historia szaleństwa" Joanna Lamparska odwołuje się do niedawnych wydarzeń związanych z legendarnym złotym pociągiem, ale opisuje też inne tajemnice skarbów ukrytych na Dolnym ŚląskuFoto: Rich Roberts/Alexander Baxevanis/flickr/CC

Joanna Lamparska odwołuje się w niej do niedawnych wydarzeń związanych z legendarnym złotym pociągiem, ale opisuje też inne tajemnice skarbów ukrytych na Dolnym Śląsku. Początek rozmowy z dziennikarką i podróżniczką o godz. 9.15.

W kolejnej godzinie spotkamy się z Martą Sztokfisz - autorką biografii Jadwigi Grabowskiej, projektantki i dyrektorki artystycznej słynnej "Mody Polskiej".

A na koniec opowiemy o odbywającym się w ten weekend kolejnym już zimowym "Ptakoliczeniu". To impreza organizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, podczas której można się nauczyć nie tylko rozpoznawać gatunki ptaków, ale także dowiedzieć się, jak mądrze je dokarmiać je i pomagać im zimą. Naszym gościem będzie Katarzyna Groblewska z OTOP.

***

Na "Sobotę z radiową Jedynkę" (30.01) od godz. 9.10 do 12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

pg/gs

Czytaj także

"Złoty pociąg" z Wałbrzycha istnieje? Znamy wyniki badań

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 15:39
Tunel być może jest, ale pociągu z czasów II wojny światowej nie ma - wynika z raportu, który przedstawili w Wałbrzychu specjaliści z krakowskiej AGH. Drugi raport, autorstwa poszukiwaczy dowodzi, że w ziemi są anomalie, mogące świadczyć o istnieniu pociągu.
rozwiń zwiń