Czy żywność ekologiczna i modyfikowana genetycznie jest zdrowa?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:00
W radiowej Jedynce postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy należy się bać GMO, czy też nie.
Czy bać się żywności modyfikowanej genetycznie?
Czy bać się żywności modyfikowanej genetycznie?Foto: Jamie Hamel-Smith/stocksnap/domena publiczna

Na pytania słuchaczy będzie odpowiadała dr Renata Kazimierczak z Wydziału Nauk Żywienia Człowieka i Konsumpcji (Katedry Żywności Funkcjonalnej i Ekologicznej) SGGW.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku. Zaczynamy zaraz po godz. 10.00.

Po godz. 9 o tradycji tłustego czwartku opowie Amudena Rutkowska z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Zajrzymy też do najstarszej cukierni w Krakowie, czyli Cukierni Jagiellońskiej.

Po godz. 11 Andrzej Brzoska, reżyser dźwięku w Teatrze Polskiego Radia i Maciej Drygas, znany reżyser, dokumentalista będą mówili o planowanej podróży do Rwandy, dokąd wybierają się wspólnie z siostrami zakonnymi z Ośrodka dla Osób Niewidomych w Laskach. Siostry Franciszkanki z Lasek prowadzą w Rwandzie ośrodek dla niewidomych dzieci.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w czwartek (4.02) od godz. 9.10 do 12 zaprasza Roman Czejarek.

ag/kd

Czytaj także

Rewolucja w żywieniu: czas owoców i warzyw!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 12:43
- W obiedzie to teraz surówka ma być podstawą - mówi Gabriela Sławińska, dietetyk i doradca żywieniowy, komentując tym samym zmiany wprowadzone w piramidzie żywieniowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłusty czwartek: pączki średnio kosztują 1,5 zł, ale w dużych miastach są droższe

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 08:25
Z przeprowadzonego badania wynika firmy Skilltelligence, że Polacy są prawdziwymi pączkożercami. W tłusty czwartek zjemy średnio aż 4,6 pączka! Średnia cena to 1,5 zł, ale w dużych miastach będą droższe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy książeczka zdrowia dziecka pomoże w walce z otyłością?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 16:09
Od początku roku książeczka zdrowia jest znów obowiązkowa dla każdego dziecka. Wpisywanie do niej informacji o żywieniu dziecka miałoby pomóc w walce z nadwagą u najmłodszych.
rozwiń zwiń