"Radio ma wiele arcydzieł, które trzeba odkurzyć"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 21:56
- Radio jest potęgą, jeśli chodzi o promocję. Możemy odkryć diament i przy sile rażenia tylu rozgłośni dać Polsce kogoś, kto być może w innych stacjach nie byłby promowany - mówi Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Fonograficznej Polskiego Radia.
Audio
  • Piotr Iwicki opowiada o skarbach Agencji Fonograficznej Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)
Piotr Iwicki
Piotr IwickiFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Piotr Iwicki przyznaje, że każdego dnia odkrywa, jakie skarby ma Polskie Radio, biorąc pod uwagę nagrania powstałe w ciągu całej historii istnienia tej instytucji. - Zdaję sobie też sprawę, jak wiele rzeczy trzeba wyciągnąć i odkurzyć, bo są to arcydzieła - podkreśla dyrektor Agencji Fonograficznej Polskiego Radia.

W programie rozmawialiśmy o rozwoju radiowej fonografii. Mówiliśmy, kiedy rozpoczął się nowy rozdział dla Agencji Fonograficznej Polskiego Radia i jaka polska scena muzyczna jest obecnie szczególnie ciekawa. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Piotr Iwicki (muzyk, dziennikarz, recenzent, wydawca, producent, dyrektor Agencji Fonograficznej Polskiego Radia)

Data emisji: 11.02.2016

Godzina emisji: 13.15

sm/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Napiórkowski: to pierwsze takie spotkanie...

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 18:20
- Mogłem sięgnąć po standardy jazzowe, znane piosenki. Ale wybór padł na polskie ikoniczne utwory - mówi słynny polski gitarzysta o muzyce ze swojej nowej płyty pt. "Celuloid".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sława Przybylska: czytam poezję, szukam pięknych tekstów, śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 16:00
- Ballady Okudżawy są tak bardzo lubiane, bo to mądre teksty komentujące naszą rzeczywistość, a jednocześnie na tyle ponadczasowe, że ciągle są dobrze odbierane - mówi w "Muzycznej Jedynce" Sława Przybylska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sikorowski: nie muszę nikomu nic udowadniać

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 15:00
- Nie ukrywam, że jestem bardzo przywiązany do szeroko rozumianej tradycji, tej rodzinnej i historycznej. Nie jestem entuzjastą nowinek. Nie mam profilu na facebooku. Na przegubie ręki mam zegarek, który ma sprężynę i się go nakręca – przyznaje artysta.
rozwiń zwiń