Plejada artystów na płycie Daniela Blooma

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 08:15
Gaba Kulka, Tomek Makowiecki, Iwona Skwarek oraz Mela Koteluk zagrali na pierwszym producenckim albumie Daniela Blooma.
Zdjęcie z okładki singla Katarakta promującego krążek Lovely Fear Daniela Blooma
Zdjęcie z okładki singla 'Katarakta" promującego krążek "Lovely Fear" Daniela BloomaFoto: materiały promocyjne

Daniel Bloom od 20 lat tworzy muzykę elektroniczną do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Uznanie przyniosły mu ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha – "Wszystko co kocham", "Nieulotnych" przy których współpracował z Leszkiem Możdżerem i przede wszystkim nominowana do Orłów muzyka do "Tulipanów". Przez lata z Józefem Skrzekiem, Steve'em Schroyderem (eks-Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering.

Ostatnio ukazał się nowy krążek Blooma pt. "Lovely Fear". I jak wspominał Bloom w jednym z wywiadów, jest jego płytą marzeń.

***

Daniel Bloom będzie gościem "Muzycznej Jedynki" w poniedziałek (15.02). Na spotkanie z producentem i kompozytorem zaprasza Małgorzata Kościelniak.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mela Koteluk: nie zamieniłabym koncertów na pracę w studiu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 15:51
- Nawet, jeśli jesteśmy zmęczeni po podróży, to tuż przed wyjściem na scenę wstępuje w nas nowa energia - mówi Mela Koteluk, która wydała nową płytę "Migracje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii. Czterdzieści lat minęło…

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 15:14
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk świętują 40-lecie pracy twórczej. - Wydarzyło się wiele niesamowitych rzeczy, to momentami pogmatwana i kręta historia - mówi wokalista Kombii.
rozwiń zwiń