Brexit w Brukseli? Ważą się losy UE

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 11:00
Przywódcy Unii Europejskiej poznali już wynegocjowany z Londynem projekt dokumentu końcowego szczytu.
Brytyjska flaga nadal powiewa przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli
Brytyjska flaga nadal powiewa przed siedzibą Komisji Europejskiej w BrukseliFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Zawiera on propozycje uzgodnień w czterech dziedzinach: zarządzaniu gospodarczym i roli państw pozostających poza strefą euro, konkurencyjności, suwerenności państw członkowskich i migracji w ramach Unii Europejskiej.

Ostateczne porozumienie z Londynem spróbują wypracować przywódcy państw Unii na szczycie 18–19 lutego. Następnie na temat porozumienia wypowiedzą się Brytyjczycy w planowanym referendum, które może odbyć się już latem tego roku.

Czy Wielka Brytania wyjdzie z UE? Również tym tematem zajmiemy się w "Sygnałach dnia" (17.02). Naszym gościem o godz. 7.15, będzie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, a o godz. 8.15 eurodeputowany PiS Ryszard Legutko.

***

"Sygnały dnia" codziennie od godz. 6.10 do 9.00 zapraszają Krzysztof GrzesiowskiDaniel Wydrych.

tj/mk

Zobacz więcej na temat: Brexit Unia Europejska

Czytaj także

Czy Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 13:51
- Gdyby rzeczywiście wszystkim zależało na tym, aby Wielka Brytania pozostała w UE to różne rządy, poczynając od francuskiego, który zajmuje twarde stanowisko negocjacyjne ws. sektora finansowego, kończąc na polskim, który jest dość twardy ws. socjalnych, znacznie bardziej by Brytyjczykom ustąpiły - mówił Tomasz Grosse z Instytutu Europeistyki UW.
rozwiń zwiń