Między Oscarem a Orłem. Filmowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 16:00
Oscary rozdane, ale kilka spraw wymaga krótkiego komentarza, skoro prognozowaliśmy wynik. I nie myliliśmy się.
W kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy Oscara dostał Leonardo DiCaprio za rolę w filmie Zjawa. Za reżyserię tego obrazu nagrodzono Alejandro G. Inarritu.
W kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy Oscara dostał Leonardo DiCaprio za rolę w filmie "Zjawa". Za reżyserię tego obrazu nagrodzono Alejandro G. Inarritu.Foto: PAP/ EPA/AARON POOLE

W ten weekend także sporo premier, w dodatku różnych gatunkowo, więc wybór bardzo interesujący. Zrecenzujemy dla słuchaczy między innymi: "Nawet góry przeminą" - bardzo interesujący dramat społeczny produkcji chińsko/japońsko/francuskiej. To historia Tao w latach 1999, 2014 i 2025 - jako dziewczyny, dojrzałej i starzejącej się kobiety, ukazana na tle zmian zachodzących w Chinach i w świecie ulegającym globalizacji, bezwzględnemu kapitalizmowi, w którym rozpadają się więzi rodzinne i powstają fale emigracji, w tym nowa emigracja chińska.

Z kolei "Historia Roja" to film Jerzego Zalewskiego o losach Żołnierzy Wyklętych pokazanych poprzez losy Mieczysława Dziemieszkiewicza, działającego na Mazowszu. Opowiemy o typowym filmie akcji - "Londyn w ogniu" - w którym przeciwnikiem są terroryści dokonujący zamachu na przywódców państw podczas pogrzebu premiera Wielkiej Brytanii.

W perspektywie nadchodzących Świąt Wielkanocnych polecimy amerykański dramat w reż. Kevina Reynoldsa z Josephem Fiennesem i Tomem Feltonem. W "Zmartwychwstałym" Poncjusz Piłat zleca swojemu centurionowi śledztwo w sprawie zniknięcia ciała Chrystusa po ukrzyżowaniu. Ostatnia premiera to "Carol" - kino obyczajowe z Cate Blanchett i Rooney Marą w rolach głównych, oparty na książce Patricii Highsmith "Cena soli".

***

Na audycję z cyklu "Magazyn Bardzo Filmowy" w "Kulturalnej Jedynce" w czwartek (3.03) o godz. 22.10 zaprasza Michał Montowski.

asz/ag

Zobacz więcej na temat: FILM Leonardo DiCaprio Oscary
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lobster". Groźne skutki bycia singlem

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 11:17
- Reżyser naśmiewa się z tego, jak wiele jest terminów miłości, jak rozpaczliwie próbujemy ją jakoś zaszufladkować. Tymczasem w filmie widzimy, że każdy odczuwa ją na swój sposób - mówi krytyk Artur Zaborski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Oscarów z gwiazdami w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 04:50
W oscarową noc byli z nami ci, którzy przeżywali w samym Hollywood własne oscarowe emocje, wśród nich aktor Robert Więckiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Gajos otrzyma Orła 2016 za osiągnięcia życia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 19:32
- Każde podkreślenie, że to, co udało mi się zrobić do tej pory, jest ważne, oczywiście cieszy - powiedział laureat Martynie Podolskiej. Jednak Janusz Gajos nie ma jeszcze zamiaru podsumowywać swego zawodowego życia.
rozwiń zwiń