Zakopower w trasie z Atom String Quartet

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 09:40
Muzycy Zakopower zjawią się w studiu radiowej Jedynki, by opowiedzieć o nowej płycie "Drugie pół".
Koncert Zakopower w Ciechanowie w ramach trasy Lata z Radiem 2015
Koncert Zakopower w Ciechanowie w ramach trasy "Lata z Radiem" 2015Foto: Jacek Kołtuniak/Polskie Radio

Płyta "Drugie pół" powstała z niesłabnącej inspiracji muzyką Podhala, ale oprócz góralskich korzeni wiele w niej odniesień do klasycznych klimatów. Mądre teksty, znakomite, akustyczne brzmienie zespołu, charakterystyczny wokal i charyzmatyczne skrzypce Sebastiana, w których słychać zarówno ludowych wirtuozów, jak i jazzowych mistrzów tego instrumentu!

Sebastian Karpiel-Bułecka, oprócz stałego składu Zakopower, zaprosił do tego projektu znakomitych muzyków z Atom String Quartet! Na scenie odbywa się swoisty dialog góralskiej kapeli i klasycznego kwartetu – wzajemnie przenikanie dwóch muzycznych światów. Więcej dowiemy się już o godz. 14.15.

Natomiast w pierwszej godzinie audycji gościem Zbigniewa Krajewskiego będzie Michał Wróblewski, który opowie o polsko-amerykańskiej grupie nu-jazzowej, którą polski pianista założył w Nowym Jorku. Porozmawiamy o pierwszym albumie zespołu "Lucid Dream" nagranym w studiu MSR na Manhattanie z gościnnym udziałem Terence'a Blancharda, wybitnego trębacza jazzowego.

***

Na "Muzyczną Jedynkę" w czwartek (10.03) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

asz/gs

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: Podhale i Węgry wiele łączy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 22:06
- Oba te miejsca leżą w Karpatach i są ze sobą mocno powiązane kulturowo - mówi w radiowej Jedynce lider zespołu Zakopower.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ola Gintrowska o Eurowizji: to była wspaniała lekcja

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 18:00
- Wiele osób obstawiało, że polskie eliminacje do Eurowizji wygra Edyta Górniak lub Margaret. Wygrana Michała Szpaka dla wielu, także spośród wykonawców, była zaskoczeniem - przyznaje wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec o płycie "ZOO": chciałam uniknąć hitów

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:00
- Zabierając się za piosenki Agnieszki Osieckiej, układając je, aranżując, rozmyślając nad nim byliśmy przekonani, że zagramy 20 koncertów. Zagraliśmy ich 110, a kolejne przed nami – powiedziała wokalistka o trasie związanej z płytą "ZOO".
rozwiń zwiń