X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

X Zjazd Gnieźnieński. Prymas Polski w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 10:09
W piątek, w pierwszej stolicy Polski rozpocznie się X Zjazd Gnieźnieński. Tego dnia naszym gościem będzie abp. Wojciech Polak.
Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas konferencji prasowej przed X Zjazdem Gnieźnieńskim. Jubileuszowy zjazd, który w roku obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski przebiegać będzie pod hasłem Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa. Gniezno, 10.03.2016.
Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas konferencji prasowej przed X Zjazdem Gnieźnieńskim. Jubileuszowy zjazd, który w roku obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski przebiegać będzie pod hasłem "Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa". Gniezno, 10.03.2016. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Pierwszy zjazd w roku 1000, spotkanie cesarza Ottona III i Bolesława Chrobrego, stanowił potwierdzenie polskiej suwerenności. Wznowione w 1997 roku zjazdy były okazją do ważnych rozmów o kształcie jednoczącej się Europy, ekumenizmie, roli rodziny i wyzwaniach stojących przed chrześcijanami. Gościem drugiego zjazdu był Jan Paweł II i głowy wielu państw, w kolejnych spotkaniach brali udział przedstawiciele Kościołów, polityki, świata kultury i nauki.

W roku obchodów 1050. chrztu Polski, Zjazd Gnieźnieński będzie przebiegać pod hasłem "Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa".

O szczegóły zapytamy w piątkowych (11.03) "Sygnałach dnia" abp. Wojciecha Polaka. Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

"Sygnały dnia" od poniedziałku do soboty od godz. 6.10 do 9.00. W piątek (11.03) zapraszają Krzysztof GrzesiowskiDaniel Wydrych.

tj/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zjazd Gnieźnieński. Jak Otton namaścił Bolesława

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:36
- Tak zwany Zjazd Gnieźnieński nie był właściwie zjazdem, a pielgrzymką cesarza Ottona III do grobu świętego Wojciecha, który był jego przyjacielem - mówi historyk prof. Andrzej Wyrwa.
rozwiń zwiń