X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rabinem być. Michael Schudrich w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:15
O próbe bilansu życia tym razem Janusz Weiss poprosi Michaela Josepha Schudricha - Naczelnego Rabina Polski.
Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, podczas uroczystości zapalenia światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 9.12.2015.
Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, podczas uroczystości zapalenia światełka chanukowego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 9.12.2015. Foto: PAP/Jacek Turczyk

Rabin Michael Schudrich urodził się w Nowym Jorku w 1955 roku. Rabinem został w 1980, a dwa lata później ukończył studia historyczne w uniwersytecie Columbia. Już jako student, w latach 70., rabin Schudrich podróżował do Europy Środkowej i Wschodniej i nawiązywał kontakty z żyjącymi tu Żydami. Lata 1992-98 spędził w Warszawie. Do Polski powrócił w czerwcu 2000 jako główny rabin Warszawy i Łodzi. 8 grudnia 2004 Michael Schudrich został wybrany Naczelnym Rabinem Polski.

W rozmowie z Januszem Weissem Michael Schudrich opowie o tym, co dziś znaczy być naczelnym rabinem w Polsce, o państwie Izrael i żydowskich dowcipach.

***

Na audycję "Próba bilansu" z cyklu "Twarzą w twarz" zapraszamy w poniedziałek (14.03) o godz. 23.10. Program prowadzi Janusz Weiss.

asz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: feminizm jest jak cholesterol

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 14:00
Urodził się w 1939 roku, a wczesne dzieciństwo upłynęło mu pod znakiem wojny. W młodości długo szukał swojej drogi, studiując ponad 10 lat. W zeszłym roku został ostro skrytykowany za film "Obce ciało" i dostał za niego antynagrodę - Węża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Libera o spełnieniu na trzech polach

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 14:00
Tłumaczenia, teatr i tworzenie literatury - te trzy dziedziny Antoni Libera wymienia dokonując wstępnego bilansu swojej twórczości. - Jeszcze chciałbym coś napisać - dodaje podczas wizyty w Jedynce.
rozwiń zwiń