Prof. Richard Pipes dla radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 11:58
W audycji rozmowa z urodzonym w Polsce amerykańskim naukowcem, jednym z najwybitniejszych specjalistów w zakresie historii Rosji.
Audio
  • Wraz z red. Markiem Wałkuskim gościć będziemy w domu prof. Pipesa w USA (Jedynka)
Amerykański historyk Richard Pipes otrzymał m.in. tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego
Amerykański historyk Richard Pipes otrzymał m.in. tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu WarszawskiegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Richard Pipes - profesor prestiżowego Uniwersytetu Harvarda, były doradca prezydenta Ronalda Reagana ds. Rosji i Europy Środkowej. Urodzony w Cieszynie, którego jest honorowym obywatelem, wyjechał z rodzicami z Polski w roku wybuchu II wojny światowej. Historyk, sowietolog, autor kilkunastu książek poświęconych Rosji.

Polskę prof. Pipes odwiedza regularnie, tym razem jednak korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego zaprosił do swego domu w Cambridge w Massachusetts. Rozmowa poświęcona będzie bezpieczeństwu Polski, działaniom Rosji, sytuacji w Europie i wyborom prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. 

***

Do wysłuchania rozmowy zapraszamy w niedzielnej (20.03) audycji "Więcej świata". Program, który rozpocznie się o godz. 18.05, poprowadzi Paweł Lekki

asz/pg

Czytaj także

"Rosjanie się boją, więc potrzebują cara"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2012 13:55
- Zmiana demokratyczna jest mało prawdopodobna. Rosjanie potrzebują silnego władcy, bo cały czas czują się otoczeni przez wrogów - mówił w Jedynce profesor Richard Pipes, amerykański sowietolog i historyk.
rozwiń zwiń