X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z misją kapłańską i naukową na wyspach Oceanii

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 09:10
Gościem audycji z cyklu "Droga na szczyt" będzie ks. prof. Wojciech Bęben z Instytutu Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Ks. prof. Wojciech Bęben
Ks. prof. Wojciech BębenFoto: Screen z YouTube/jp2muzeum

Dalekie kraje i odległe egzotyczne kultury były jego pasją od najmłodszych lat. Po latach, już w dorosłym życiu, udało mu się zrealizować marzenia o dalekich krajach, bowiem ponad 20 lat spędził na wyspach Oceanii, przebywając z tubylcami jako kapłan-misjonarz oraz prowadząc badania jako naukowiec m.in. w Papui Nowej-Gwinei, Vanuatu, Fidżi, Samoa i Tonga.

Czy uważa to za swój sukces? A może największym sukcesem jest akceptacja przez człowieka o zupełnie innym spojrzeniu na świat i znalezienie wspólnego języka? Ks. prof. Wojciecha Bębna zapytamy również między innymi, jak zostać wodzem na Biem i jak smakuje nietoperz.

***

Na audycję "Droga na szczyt" z cyklu "Twarzą w twarz" w czwartek (24.03) o godz. 23.10 zaprasza Nina Harbuz-Karczmarewicz.

pg/mg

Zobacz więcej na temat: Oceania
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Kubary - zapomniany badacz życia Papuasów

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 14:00
Powstaniec styczniowy, podróżnik, etnograf, badacz Oceanii. Życie Jana Kubarego nie należało do najłatwiejszych, ale jego dorobek naukowy jest do dziś wysoko ceniony przez specjalistów.
rozwiń zwiń