"Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 12:09
Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Duda w Wielką Sobotę złożyli Polakom świąteczne życzenia.
Para prezydencka składa wszystkim Polakom życzenia wielkanocne
Para prezydencka składa wszystkim Polakom życzenia wielkanocne Foto: Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl

"Panie i Panowie, drodzy Rodacy. Składamy dziś Państwu najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Chcielibyśmy, żeby liturgiczne obchody Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełniły Państwa serca bożymi łaskami, nadzieją i miłością" - zaczął prezydent Andrzej Duda.

"Oby ten czas, kiedy świat na nowo budzi się do życia, pomnożył Państwa siły i zapał do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół" - kontynuowała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Prezydencka para nawiązała również do zbliżającej się 1050. rocznicy chrztu Polski. "Historia naszej ojczyzny datuje się od przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka w roku 966, najpewniej właśnie w Wielkanoc. 1050. rocznicę tego wydarzenia będziemy obchodzić już za 3 tygodnie, podczas uroczystości w Poznaniu, w których również będziemy uczestniczyć" - mówił Andrzej Duda. "Niechaj ten wielki jubileusz zjednoczy wszystkich Polaków w poczuciu dumy z tego, że jesteśmy narodem o tak długich i wspaniałych dziejach, bogatej tradycji i ogromnym współczesnym dorobku" - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Całe życzenia wielkanocne pary prezydenckiej do obejrzenia tutaj:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak