"Oblicza prawdy" - Hanna Bogoryja Zakrzewska i Monika Krasińska

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 09:55
Pan Feliks Meszka, 78-latek z Katowic, 11 lat spędził w szpitalu psychiatrycznym. Z jego uwolnienia nie wszyscy się cieszą.
Audio
  • Reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej i Moniki Krasińskiej "Oblicza prawdy" (Jedynka)
78-letni Feliks Meszka po 11 latach przymusowego pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku wyszedł na wolność. Rybnicki sąd uznał, że ostatnia decyzja o umieszczeniu Meszki w szpitalu bez jego zgody zapadła z naruszeniem przepisów. Katowiczanin trafił do zamkniętego zakładu po tym, jak był podejrzany o groźby karalne z lat 1998-2003, za co może g
78-letni Feliks Meszka po 11 latach przymusowego pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku wyszedł na wolność. Rybnicki sąd uznał, że ostatnia decyzja o umieszczeniu Meszki w szpitalu bez jego zgody zapadła z naruszeniem przepisów. Katowiczanin trafił do zamkniętego zakładu po tym, jak był podejrzany o groźby karalne z lat 1998-2003, za co może gFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Rzecznik Praw Pacjenta i Rzecznik Praw Obywatelskich walczyli o jego uwolnienie, przekonani o bezpodstawnym wyroku sądu skazującym go na pobyt w ośrodku zamkniętym. Pan Feliks wyszedł na wolność po decyzji Sądu Najwyższego, ale nie wszyscy są z tego zadowoleni. Okazuje się, że sąsiedzi od wielu lat skarżyli się na jego uciążliwe, a nawet niebezpieczne zachowania.

***
Tytuł reportażu: "Oblicza prawdy"
Autorzy: Hanna Bogoryja Zakrzewska, Monika Krasińska
Data emisji: 3.04.2016
Godzina emisji: 15.28

asz


Czytaj także

"Ja żyję radiem" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 07:51
Portret wiernej słuchaczki radia, 90-letniej Jadwigi Jaroszewskiej z Łodzi. Od wielu lat po wysłuchaniu audycji pisze listy do ich autorów dzieląc się swoimi przemyśleniami, zwłaszcza na temat muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odyniec band" - Hanna Bogoryja Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:59
Barwna opowieść o niezwykłej rodzinie. Sześcioro dzieci i każde gra na innym instrumencie: perkusji, saksofonie, skrzypcach, gitarze, wiolonczeli, pianinie.
rozwiń zwiń