X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka przyszłość czeka internet?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 11:45
Prognozy dla sieci komórkowych i internetowych przedstawi dr Tomasz Rożek – fizyk prowadzący telewizyjny program "SONDA 2".
Jaka przyszłość czeka internet?
Foto: pixabay.com/domena publiczna

W najbliższej "Eurece" porozmawiamy także o najciekawszych odkryciach i wynalazkach prezentowanych w "Sondzie 2", a także o najnowszych generacjach antybiotyków i bakteriofagach (wirusach bakterii) w walce z mikrobami. Będzie także konkurs dla słuchaczy. 

Czytaj więcej
pap_1200_3AQ.jpg
Sonda 2 i Eureka. Naukowa współpraca TVP 2 i radiowej Jedynki

W drugiej części audycji o spotkaniach w Castel Gandolfo.  
„Wiara i rozum są jak dwa skrzydła na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy „ - to zdanie otwiera encyklikę „Fides et ratio”, którą Ojciec Św. Ogłosił we wrześniu 1998 roku. I było to 18 lat po pierwszym z cyklu wielu spotkań-seminariów pod hasłem „Nauka-religia-dzieje”, odbywających się w letniej rezydencji Papieża w Castel Gandolfo. Uczestniczył w nich Ojciec Św. i grupa polskich naukowców. Były one kontynuacją podobnych spotkań krakowskich sprzed 1978 roku. Czy encyklika była efektem tych spotkań? Dlaczego Jan Paweł II nie bał się nauki , dlaczego lubił zwłaszcza fizykę i wśród jego przyjaciół było wielu fizyków?
O tym w audycji z udziałem prof.Zbigniewa Jacyny-Onyszkiewicza (fizyk, UAM w Poznaniu) oraz z nagrań archiwalnych: prof.Andrzeja Fulińskiego, prof.Jerzego Janika - fizyków oraz prof.Władysława Stróżewskiego - filozofa

***

Na program z cyklu "Eureka" we wtorek (5.04) po godz. 20.00 zaprasza Dorota Truszczak.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy Zuckerbergowie. Dzięki ich pomysłom życie jest łatwiejsze

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 22:42
Krystian Cieślak i Michał Burda zajmują się rozwijaniem aplikacji na smartfony, które mogą bardzo ułatwić nam życie. Czy są następcami Marka Zuckerberga? - To dużo na wyrost, ale zmierzamy w tym kierunku - mówi Krystian Cieślak.
rozwiń zwiń