X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

6. rocznica katastrofy smoleńskiej. Program specjalny Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 08:00
Zapraszamy na specjalne audycje poświęcone 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy".
Audio
  • 6. rocznica katastrofy smoleńskiej w radiowej Jedynce
W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent, jego małżonka i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych
W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym prezydent, jego małżonka i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowychFoto: Serge Serebro, Vitebsk Popular News/Wikimedia Commons/CC

Po sześciu latach od katastrofy smoleńskiej Polacy są podzieleni w ocenie aktualnej wiedzy na temat jej przyczyn. Komisja Jerzego Millera ustaliła, że przyczyną katastrofy Tu-154M było m.in. zejście maszyny poniżej minimalnej wysokości zniżania. Ponadto w raporcie wskazano m.in. na błędy rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku. Z kolei ostatni, opublikowany w kwietniu 2015 r. raport zespołu parlamentarnego kierowanego przez Antoniego Macierewicza stwierdza, że prawdopodobną przyczyną katastrofy była seria wybuchów m.in. na lewym skrzydle, w kadłubie i prezydenckiej salonce.

Serwis specjalny
smoleńsk 1200.jpg
Katastrofa smoleńska

Radiowa Jedynka włącza się w obchody rocznicowe, które odbędą się 10 kwietnia w całej Polsce. Przez cały dzień reporterzy radiowej Jedynki będą się przyglądać uroczystościom związanym z 6. rocznicą katastrofy smoleńskiej. 

Po godz. 14.00 zapraszamy do wysłuchania reportażu o generale Bronisławie Kwiatkowskim, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. O godz. 16.50 będziemy transmitować wystąpienie prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast ok. godz. 19.15 homilię z Archikatedry Warszawskiej, gdzie odbędzie się msza w intencji ofiar tragedii smoleńskiej, a o godz. 21.00 Apel Pamięci i wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

SMOLEŃSK 2010 - 2016. Droga do prawdy:

Również 10 kwietnia zaprezentujemy trzy debaty poświęcone największej pod względem liczby ofiar katastrofie w dziejach polskich Sił Powietrznych. Po godz. 12.00 gośćmi w naszym studiu będą dziennikarze Łukasz Warzecha ("wSieci") i Marek Pyza ("wPolityce.pl") oraz doradca prezydenta RP Barbara Fedyszak-Radziejowska. W godz. 17.10-18.30 swoje wspomnienia wydarzeń sprzed 6 lat przedstawią Jacek Sasin (były zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) Magdalena Merta (wdowa po Tomaszu Mercie, który zginął w katastrofie) oraz dziennikarka śledcza Anita Gargas (autorka m.in. filmu "Anatomia upadku"). Natomiast o godz. 20.30 będziemy gościć posłankę PiS Joannę Lichocką, dziennikarza i publicystę Jana Pospieszalskiego, dyrektora-redaktora naczelnego radiowej Jedynki Rafała Porzezińskiego oraz Jakuba Płażyńskiego, syna marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wszystkie debaty poprowadzi Marek Mądrzejewski, a ich transmisję wideo będzie można oglądać na stronie Radiowej jedynki oraz PolskieRadio.pl.

***

Na audycje związane z 6. rocznicą katastrofy smoleńskiej "Smoleńsk 2010 - 2016. Droga do prawdy" zapraszamy w niedzielę 10 kwietnia w godz. 10.10-22.00

tj/asz

Komentarze1
aby dodać komentarz
jackownia362016-04-10 12:38 Zgłoś
Wszędzie tylko Smo;leńsk i Smoleńsk. Ale dobrze, że w tym roku to jakoś inaczej wygląda w mediach, niż w latach ubiegłych, a dzisiejsza debata, czy to się komuś podoba, czy nie, odbywa się na antenie jedynki o całe 5 lat zapóźno

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: spór wokół katastrofy smoleńskiej trzeba zakończyć w prawdzie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 15:49
Katastrofa smoleńska stała się przedmiotem sporu, który trzeba zakończyć w prawdzie; jest ona warunkiem zgody – mówił w niedzielę w Sosnowcu PiS Jarosław Kaczyński. Lider PiS uczestniczył w odsłonięciu tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń