"Więcej niż świat". Nowa audycja w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 09:40
W najbliższą niedzielę 24 kwietnia na antenie Radiowej Jedynki zadebiutuje audycja "Więcej niż Świat".
Siergiej jest działaczem praw człowieka i były dysydentem. W  2014 roku zaapelował w liście otwartym do społeczności międzynarodowej o powstrzymanie rosyjskiej ekspansji na Ukrainie
Siergiej jest działaczem praw człowieka i były dysydentem. W 2014 roku zaapelował w liście otwartym do społeczności międzynarodowej o powstrzymanie rosyjskiej ekspansji na UkrainieFoto: PAP/ITAR-TASS/Fomichev Mikhail

W programie zaprezentowane zostaną rozmowy z osobami wywierającymi wpływ i kształtującymi losy świata, Europy i Polski.

Bohaterem pierwszego odcinka będzie rosyjski opozycjonista Siergiej Kowaliow, z którym wywiad przeprowadził Maciej Jastrzębski. Po jego emisji w studiu o postaci Kowaliowa oraz sytuacji w Rosji porozmawiają zaproszeni goście Zbigniew Parfianowicz i Maciej Jastrzębski. Rozmowę poprowadzi Grzegorz Ślubowski szef Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia. Natomiast w poniedziałek wywiad z Siergiejem Kowaliowem zostanie opublikowany w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - nowa audycja jest wspólnym przedsięwzięciem Programu 1 Polskiego Radia i "Dziennika Gazety Prawnej".

- Chcemy dotrzeć do najwybitniejszych postaci świata polityki, biznesu, sztuki i sportu. Do ludzi, którzy są szczególnie wpływowi, są ikonami sukcesu lub dysponują globalną wizją. Chcemy pytać osobistości w skali międzynarodowej, ale też najwybitniejszych Polaków, którzy odnieśli międzynarodowy sukces. Chcemy też rozmawiać z najważniejszymi liderami Polonii, którzy z racji doświadczeń i pełnionej funkcji w szczególny sposób mogą patrzeć na świat z polskiej perspektywy i na Polskę z perspektywy globalnej. Pragniemy zapytać ich osobiście o drogę do sukcesu, kryteria którymi się kierują w podejmowaniu kluczowych decyzji oraz ich stosunek do rynków finansowych, a w szczególności do giełdy - zapowiada nową audycję zastępca dyrektora Radiowej Jedynki Jacek Raginis.

Na audycję "Więcej niż świat" zapraszamy w niedzielę 24 kwietnia w godz. 14.10.

mat.promocyjne, tj

Czytaj także

Jewgienij Gontmacher: słabnąca Rosja zagrożeniem dla sąsiadów

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 18:40
- Najlepiej dla Zachodu, żeby Rosja stała się cywilizowanym krajem, w pełni przewidywalnym – uważa Jewgienij Gontmacher, ekonomista, były minister spraw społecznych Rosji. Obarcza jednak zachodnią Europę częściową winą za to, co dzisiaj się dzieje w jego kraju.
rozwiń zwiń