Podróż do korzeni - poznaj swoją własną historię!

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 12:05
W audycji będziemy rozmawiać o modzie na poszukiwanie rodzinnych korzeni. Jak się do tego zabrać, gdzie szukać informacji?
Najczęściej po zmarłych przodkach zostają nam zdjęcia, rzadziej inne pamiątki
Najczęściej po zmarłych przodkach zostają nam zdjęcia, rzadziej inne pamiątkiFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Które instytucje mogą pomóc w stworzeniu drzewa genealogicznego? O tym opowie Adam Pszczółkowski - genealog, heraldyk, konsultant Związku Szlachty Polskiej.

Będziemy też przestrzegać przed oszustami, którzy oferują pracę w Polsce, ale zwłaszcza za granicą i żądają pieniędzy za tzw. pośrednictwo. Na co uważać, jak powinna wyglądać umowa o pracę, jak sprawdzać nieuczciwych pośredników pracy? Zapytamy o to Łukasza Guzę z "Gazety Prawnej".

Ponadto w audycji także rozmowa z Piotrem Tałałajem – celnikiem z Izby Celnej w Warszawie. Nasz gość odpowie na pytania, czego nie wolno wywozić i wwozić do Polski oraz co może grozić za kupowanie i przywożenie podróbek markowej odzieży (jak się okazuje, ponad połowa Polaków przyznaje się do kupowania takich podróbek).

***

Na audycję "Cztery Pory Roku" we wtorek (26.04) w godz. 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

mg

Czytaj także

Polska emigracja. Gdy życie zmusza do wyjazdu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 16:00
Ponad dwa miliony Polaków wyjechało do pracy za granicę. W większości są to mieszkańcy wsi i małych miast pochodzący ze ściany wschodniej. Jeżeli nałożyć na to mapę polskiego bezrobocia to widać, że jest ono tam najwyższe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drzewo genealogiczne - warto kultywować więzi międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 12:34
- Czujemy się wtedy komfortowo, jesteśmy zaopiekowani, przytuleni, wiemy, skąd jesteśmy - mówiła w Jedynce psycholog Aneta Styńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program "Rodzina 500+" powstrzyma emigrację ze wsi?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 12:35
Od 2004 roku 20 procent mieszkańców Warmińsko-Mazurskiego wyemigrowało na Zachód. Magda i Tomek Rupińscy postanowili pójść pod prąd. W Rutkowie prowadzą gospodarstwo, niedługo spodziewają się trzeciego dziecka.
rozwiń zwiń