Prezydent USA w Hiroszimie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 06:00
Barack Obama jako pierwszy w historii urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi Hiroszimę.

Prezydent USA odda hołd ofiarom bomby atomowej. O wizycie obecnego prezydenta oraz kandydacie republikanów na prezydenta USA - Donaldzie Trumpie porozmawiamy z prof. Bohdanem Szklarskim, politologiem, amerykanistą z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Zespół Leicester City został mistrzem Premier League. Rok temu nikt nie postawiłby złamanego pensa na Lisy jako przyszłego mistrza Anglii. O genialnym beniaminku prowadzonym przez zagorzałego buddystę, tajlandzkiego miliardera, opowie z Londynu Adam Dąbrowski.

Eurogrupa zadowolona z Grecji, jest szansa na dalszą pomoc. Zdaniem premiera Alexisa Ciprasa zadowolenie Eurogrupy "otwiera drogę do przelania dużej transzy" pomocy z funduszu o całkowitej wartości 86 mld euro uchwalonego w lipcu 2015 roku. Więcej w rozmowie z greckim ekonomistą Loukasem Notopoulosem.

***

Na "Więcej świata" w środę (11.05.) o godz. 18.15 zaprasza Grzegorz Ślubowski.

ut/mg

Czytaj także

Barack Obama krytykuje Donalda Trumpa. "Prezydentura to nie reality show"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 21:24
Prezydent USA Barack Obama wezwał media i wyborców, by przyjrzeli się dorobkowi i dotychczasowym wypowiedziom Donalda Trumpa, który ma praktycznie zapewnioną nominację Republikanów w wyścigu do Białego Domu.
rozwiń zwiń