"Podwójne Espresso" - nowe pasmo Jedynki o poranku

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 09:39
Już niedługo startuje nowe, pogodne, poranne pasmo prowadzone przez popularne radiowe małżeństwo – Monikę Tarkę i Roberta Kilena.
Robert Kilen i Monika Tarka
Robert Kilen i Monika TarkaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

"Podwójne Espresso" w zamierzeniu ma być audycją, która w lekkiej formie pomoże jej słuchaczom dobrze rozpocząć dzień. Między 5 a 7 rano usłyszymy m.in. "Jedynki w Jedynce", czyli przegląd najważniejszych tytułów prasowych, a w "Śmietance towarzyskiej" Monika i Robert przejrzą prasę kolorową. Słuchacze będą mogli spróbować zamówić budzenie u prowadzących program oraz wziąć udział w porannej gimnastyce. Nie zabraknie oczywiście "Radia kierowców, serwisów informacyjnych i prognozy pogody.

- Chcemy pomóc słuchaczom rozpocząć dzień z uśmiechem. Osobowość gospodarzy porannego pasma, ich pogoda ducha i dużo pogodnej muzyki z pewnością to ułatwią. Małżeńskie przekomarzanki, które są znakiem firmowym Moniki i Roberta doskonale pokażą, że wprawdzie kobiety i mężczyźni są z różnych planet, jednak Ziemia jest całkiem dobrym miejscem do tego, by żyć tu razem – powiedział Rafał Porzeziński, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia.

"Poranne rozmaitości" (dotychczas między 5 a 6) znikną z anteny, a Redakcja Rolna zagospodaruje czas antenowy w magazynie "W samo południe" oraz w paśmie gospodarczym.

"Sygnały dnia", które teraz będą nadawane od 7 do 9 poprowadzą od poniedziałku do czwartku Piotr Gociek i Daniel Wydrych, w piątki Wojciech Dąbrowski z Danielem Wydrychem, a w sobotę Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak

Michał Rachoń i Zuzanna Dąbrowska, dotychczasowi współgospodarze poranków, poprowadzą od czerwca nowe programy popołudniowe.

Radiowa Jedynka od najbliższego poniedziałku w godzinach 22.30 – 3.00 będzie nadawać nowe pasmo programowe "Noce z reportażem". Gospodarzem audycji będzie Wiesław Molak, jego gośćmi w studiu autorzy i bohaterowie reportaży, a telefonicznie słuchacze. W każdy poniedziałek Jedynka wyemituje dwie premierowe audycje Studia Reportażu Polskiego Radia i stworzy doskonałą okazję do dyskusji dla miłośników tego gatunku radiowego. W pozostałe dni tygodnia reportaż w radiowej Jedynce będzie emitowany po 22.30.

- Cieszę się, że nasi słuchacze będą mieli możliwość spokojnego smakowania najlepszych produkcji polskiej szkoły reportażu – dodał Porzeziński.

"Jest sprawa", czyli reportaż interwencyjny Mariusza Pieśniewskiego realizowanego przez Program Pierwszy we współpracy z "Super Expresem" będzie nadal nadawany w każdy piątek o godz. 15.

Z Radiową Jedynką od 15 maja rozstaje się Janusz Weiss, a jego miejsce w paśmie ekonomicznym zajmie dziennikarz ekonomiczny Polskiego Radia Mariusz Gzyl.

mat.promocyjne,tj

Czytaj także

90. urodziny radiowej Jedynki. "To żywa antena"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 21:47
Ze studia koncertowego im. Władysława Szpilmana nadano specjalną audycję z okazji jubileuszu. Dziennikarze poszczególnych redakcji radiowej Jedynki opowiadali o swojej pracy, wspomnieniach i kontaktach ze słuchaczami.
rozwiń zwiń