Jedynka Dzieciom od radiowej kuchni

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 07:02
Jak dobiera się tematy, które powinny zainteresować najmłodszych, czy rozmowa z dziećmi na antenie stanowi wyzwanie?
Audio
  • Roman Czejarek zaprasza na "Cztery pory roku" (Jedynka)
Jeden z największych przebojów  studia Se-ma-for, serial animowany Miś Uszatek, był emitowany w Telewizji Polskiej w latach 19751987.
Jeden z największych przebojów studia Se-ma-for, serial animowany "Miś Uszatek", był emitowany w Telewizji Polskiej w latach 1975–1987. Foto: Przemysław Woźnica/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

1 czerwca, w Dniu Dziecka, przedstawimy kulisy powstawania programów dla dzieci. Naszym gościem będzie prowadząca audycje dla dzieci w radiowej Jedynce Joanna Ficińska.

Ze Zbigniewem Żmudzkim, producentem filmów animowanych od lat związanym z łódzkim Studiem Se-Ma-For, wybierzemy się w sentymentalną podróż w krainę bajek i animacji dla dzieci. W studiu Se-Ma-For powstawały takie kreskówki jak "Przygody Kota Filemona", "Miś Uszatek", "Zaczarowany ołówek", "Przygody Misia Colargola",  ale też nagradzany ostatnio serial "Parauszek i przyjaciele" oraz wyróżniony Oskarem "Piotruś i wilk".

Na koniec spotkamy się z mecenasem Bartoszem Batorem. Tematem rozmowy będą bankowe umowy kredytowe. Jakie zapisy mogą i powinny się w nich znaleźć, a które z nich są zakazane.

***

Na "Cztery pory roku" w środę (1.06) w godz. 9.10-12.00 zaprasza Roman Czejarek.

tj/mg


Zobacz więcej na temat: dzieci dzień dziecka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Colargol i Uszatek. Se-ma-for to Hollywood w skali mikro

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 16:06
Dawno, dawno temu, gdy z małego ekranu nie straszyły dzieci japońskie potworki, mogliśmy podziwiać przygody kotów Filemona i Bonifacego, Misia Uszatka i Colargola. Filmy powstały w łódzkiej wytwórni filmów lalkowych i rysunkowych Se-ma-for.
rozwiń zwiń