Gdy młodzi uciekają z domu...

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 16:50
Rocznie policja przyjmuje 9 tys. zgłoszeń o zaginięciach dzieci i młodzieży. Szczęśliwie 90 proc. młodych ludzi szybko się odnajduje.
Ucieczka z domu często jest efektem wcześniejszych problemów w życiu młodego człowieka
Ucieczka z domu często jest efektem wcześniejszych problemów w życiu młodego człowiekaFoto: Glow Images/East News

Jednak nie wszystkie historie mają pozytywny finał. Gdzie szukać pomocy, jeśli taka sytuacja zdarzy się w naszej rodzinie? Czy zgłaszać się tylko na policję? W jaki sposób wykorzystywać nowoczesne, mobilne aplikacje do tego rodzaju poszukiwań? O tym po godz. 10. opowie Izabela Jezierska–Świergiel z Fundacji ITAKA.

Po 9. zajmiemy się natomiast tematem robienia zdjęć na wakacjach. Okazuje się, że trzeba uważać co i... za ile fotografujemy! Ile kosztuje sesja zdjęciowa w Tatrzańskim Parku Narodowym, nocne zdjęcia wieży Eiffla lub słynnego napisu "Hollywood" w Los Angeles? I czy można bez przeszkód publikować je w internecie? Odpowiedzi na te pytania wcale nie są takie oczywiste. Więcej szczegółów przybliży Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelną PAP Foto.

W ostatniej godzinie audycji zastanowimy się natomiast, jak być asertywnym w pracy, kiedy powiedzieć "nie", jak zdobywać pewność siebie i poczucie własnej wartości. O tym Robert Jasiński - doradca, trener i coach zajmujący się m.in. relacjami pracownik-pracodawca.

***

Na audycję "Cztery Pory Roku" w czwartek (9.06) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

mg

Czytaj także

Szefowa inspekcji pracy: kontrole w firmach bez zapowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 14:00
- Konia z rzędem temu, kto przeprowadzi skuteczną, zapowiedzianą kontrolę np. w kwestiach dotyczących legalności zatrudnienia - mówiła w magazynie "Z kraju i ze świata" Iwona Hickiewicz, Główny Inspektor Pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz socjalny. Kto dostanie zapomogę z pracy?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 16:10
Pożyczki i bezzwrotne środki na cele mieszkaniowe, dotacje na wczasy, tworzenie zakładowych świetlic, przedszkoli i żłobków oraz wspólne wycieczki czy wyjścia do teatru. Na to można przeznaczyć środki z funduszu socjalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomek Sikora od 50 lat z aparatem w ręku

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 15:00
Tworzył plakaty teatralne i filmowe, fotografował modę dla takich marek, jak Giorgio Armani, Dries Van Noten, Issey Miyake czy Prada, dwukrotnie został uznany za najlepszego fotografa reklamowego w Australii i Oceanii. Jedynkę odwiedził Tomek Sikora.
rozwiń zwiń