X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień pamięci ofiar nazistów na Pawiaku

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 13:30
Porozmawiamy o upamiętnieniu Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.
Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie
Muzeum Więzienia Pawiak w WarszawieFoto: Wikimedia Commons/Monikoska/Licencja CC BY-SA 3.0

Wydarzenia z okazji tego dnia, przypadającego 14 czerwca, przygotowało Muzeum Więzienia Pawiak w Warszawie, a naszym gościem będzie Joanna Gierczyńska - kierownik muzeum.

Ponadto przypomnimy o rocznicy procesu szesnastu, która również przypada w czerwcu. Był to pokazowy proces polityczny przywódców polskiego państwa podziemnego. Chcąc ułatwić swojej ekipie szybkie przejęcie władzy, Stalin nakazał zrobić wszystko, by z terenów Polski pozbyć się legalnych władz. NKWD pod pretekstem rozmów na temat przyszłości Polski zapraszał członków Delegatury Rządu na Kraj, Krajowej Rady Ministrów i Rady Jedności Narodowej. 27 i 28 marca 1945 r. NKWD wywiózł podstępnie do Moskwy 16 przywódców polskiego państwa podziemnego. Moskwa przez kilka tygodni oficjalnie twierdziła, że nic nie wie na temat zaginięcia polskich polityków. Tymczasem byli oni przetrzymywani w moskiewskim więzieniu i bezustannie przesłuchiwani i torturowani...

***

Na audycję "Eureka" w piątek (17.06) w godz. 20.10 - 21.00 zaprasza Katarzyna Jankowska.

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy uczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 21:24
Powstańcy, najważniejsi politycy, urzędnicy, przedstawiciele sił zbrojnych oraz mieszkańcy Warszawy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Hitler chciał zniszczyć Warszawę?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 01:29
- Skala zniszczeń i kradzieży w Warszawie w czasie II wojny światowej była ogromna. Opracowano bardzo precyzyjną metodę burzenia miasta - mówi w radiowej Jedynce historyk prof. Wojciech Falkowski.
rozwiń zwiń