Jerzy Trela w roli Boga - audiobookowa superprodukcja w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 05:30
Po raz pierwszy w historii powstaje słuchowisko z całego tekstu Biblii, bez skrótów, ze specjalnie napisaną muzyką i efektami dźwiękowymi.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikimedia Commons/Domena Publiczna

Większość z nas patrzy na Biblię przez pryzmat religijny, ale spojrzenie na nią po prostu na zbiór opowieści sprawia, że zaczynamy postrzegać tę książkę zupełnie inaczej. Biblia bowiem to nie tylko Święta Księga Chrześcijan. To najprawdopodobniej najbardziej fascynująca książka, jaka kiedykolwiek powstała.

W superprodukcji Krzysztofa Czeczota bierze udział około 300 aktorów, m.in. Jerzy Trela w roli Boga, Adam Woronowicz w roli Jezusa, Anna Seniuk, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska i Wojciech Malajkat. 

Całość będzie trwała około 110 godzin i zostanie udostępniona w internecie. Na razie powstały dwie godziny słuchowiska.

***

W "Lekturach Jedynki", od poniedziałku (18.07), o godz. 23.55, zapraszamy do słuchania wybranych fragmentów Biblii nagranych przez Krzysztofa Czeczota w formie słuchowiska.

tj/pg

Czytaj także

Audiobook jakiego nie było. Biblia w wersji hollywoodzkiej

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 12:31
Po raz pierwszy w historii powstaje słuchowisko z całego tekstu Biblii, bez żadnych skrótów, ze specjalnie napisaną muzyką i efektami dźwiękowymi. Wystąpią polskie gwiazdy, ale na udział w nagraniu mają też szansę amatorzy.
rozwiń zwiń