Złoty pociąg. Prawda czy legenda?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 04:45
Sukces, legenda, czy wielka pomyłka? Porozmawiamy o tym w audycji z Joanną Lamparską, podróżniczką i miłośniczką Dolnego Śląska.
W książce Złoty pociąg, krótka historia szaleństwa Joanna Lamparska odwołuje się do niedawnych wydarzeń związanych z legendarnym złotym pociągiem, ale opisuje też inne tajemnice skarbów ukrytych na Dolnym Śląsku
W książce "Złoty pociąg, krótka historia szaleństwa" Joanna Lamparska odwołuje się do niedawnych wydarzeń związanych z legendarnym złotym pociągiem, ale opisuje też inne tajemnice skarbów ukrytych na Dolnym ŚląskuFoto: Rich Roberts/Alexander Baxevanis/flickr/CC

Początek rozmowy z autorką książki "Złoty pociąg, krótka historia szaleństwa" po godz. 9.00.

Gościem audycji będzie również Rafał Pietrak - fizyk, który 25 lat temu, 17 sierpnia 1991 roku, wysłał z Uniwersytetu Warszawskiego pierwszy e-mail z Polski w świat. Nawiązał kontakt z pracownikiem Uniwersytetu Kopenhaskiego Janem Sorensenem. Dzień ten uważany jest za symboliczną datę narodzin polskiego internetu.

Ponadto w audycji pojawią się Tadeusz Chudecki i jego cykl podróżniczy "Gdzie jest Tadek" oraz konkursy: "Jedynka na wakacje" i "Skojarzenia". Nie zabraknie również "Kroniki olimpijskiej" i najświeższych informacji z Rio (godz. 9.40).

***

Na "Lato z Radiem" w środę (17.08) w godz. 9.10-12.00. zaprasza Roman Czejarek.

pg/tj

Zobacz więcej na temat: złoty pociąg z Wałbrzycha

Czytaj także

Poszukiwania "złotego pociągu". Koparki i ciężarówki są już na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 12:08
Niemieckiego składu z czasów II wojny światowej szuka firma XYZ Piotra Kopera i Andreasa Richtera, którzy w sierpniu ubiegłego roku zgłosili rzekome znalezisko.
rozwiń zwiń