"Idealna" - thriller Magdy Stachuli

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 09:35
Młode małżeństwo, Anita i Adam, mają wszystko, oprócz dziecka. Jak potoczą się losy tej powieściowej pary?
Bohaterka książki Idealna żyje ogarnięta smutkiem i strachem  (zdjęcie ilustracyjne)
Bohaterka książki "Idealna" żyje ogarnięta smutkiem i strachem (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Kobieta zamyka się w sobie, prawie nie wychodzi z domu, a czas spędza na śledzeniu ulic czeskiej Pragi dzięki miejskiej kamerze umieszczonej w jednym z tramwajów. W pewnym momencie w jej mieszkaniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy: ktoś topi ukochaną kotkę Anity w wannie, w szafie pojawiają się ubrania, których bohaterka nie kupiła. Jak rozwinie się fabuła? Zapytamy o to samą autorkę, Magdę Stachulę.

Porozmawiamy także o książce "Dziedzictwo Orchana" Aline Ohanesian. To powieść o tragicznej miłości rozgrywającej się na tle masakry Ormian w Imperium Osmańskim. Naszym gościem będzie Anna Sikorska-Michalak, koordynatorka procesu tłumaczenia książki.

To wszystko w paśmie "Moje książki". W audycji także temat naukowy - tym razem sprawdzimy, w jaki sposób witaminy pomagają w walce z chorobą nowotworową.

***

Na magazyn "Eureka - kultura i nauka" w środę (24.08) po 19.30 zapraszają Magda Mikołajczuk i Artur Wolski.

mg

Czytaj także

Pisarz Boris Akunin: Putin jest klasycznym dyktatorem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 21:00
- Prezydent Rosji jest człowiekiem, który nikomu nie wierzy i wydaje mu się, że znajduje w mistycznym połączeniu z kosmosem lub Bogiem. Natomiast ludzie, którzy go otaczają uważają się za wybrańców - mówił w Jedynce rosyjski pisarz, twórca postaci Fandorina i siostry Pelagii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Orbitowski: irytuje mnie obłaskawianie zła

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 19:19
- Seryjni mordercy przedstawiani są zwykle jako sympatyczni, fascynujący, bardzo często inteligentni i pełni cech, które czynią ich ludźmi ciekawymi - mówił w Jedynce autor powieści "Inna dusza", laureat Paszportu "Polityki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Targi Książki - węgierska ofensywa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 18:30
W tym roku na kończących się dziś Warszawskich Targach Książki Węgry były gościem honorowym. - Moim targowym odkryciem są dwie węgierskie pisarki Krisztina Tóth i Andrea Tompa - mówi prowadząca Magda Mikołajczuk.
rozwiń zwiń