Terapia witaminowa w walce z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 11:50
Internistka dr Magdalena Osińska opowie o terapii witaminowej jako kuracji wspomagającej przy leczeniu onkologicznym.
Dożylne podawanie witamin i minerałów jest skuteczniejsze niż doustne - pozwala na bezpośredni wpływ na tkanki i komórki organizmu
Dożylne podawanie witamin i minerałów jest skuteczniejsze niż doustne - pozwala na bezpośredni wpływ na tkanki i komórki organizmuFoto: Glow Images/East News

Warto pamiętać, że kuracja witaminowa jest uzupełnieniem terapii onkologicznej i nie można jej traktować jako panaceum na leczenie raka. Terapie witaminowe cieszą się ogromną popularnością na świecie. W Polsce to wciąż nowość, ale ze względu na efekty terapia witaminowa ma coraz większe grono zwolenników. Powód jest bardzo prosty - kroplówki witaminowe i inne terapie dożylne działają natychmiastowo.

Dr Magdalena Osińska to absolwentka Białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Wiedzę internistyczną zdobywa w Klinice Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego CMKP im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie. Uczestniczy też w wielu konferencjach naukowych w Polsce i za granicą.

W audycji także wspomnienie o zmarłym 19 sierpnia Krzysztofie Ptaku, jednym z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych. Realizował on zdjęcia m.in do filmów: "Dom zły", "Edi", "Mój Nikifor", "Papusza", "Jasminum", "Widzę", "Pornografia" czy "300 mil do nieba". Był zdobywcą wielu nagród filmowych - siedmiu Orłów i dwóch Złotych Lwów. W 1989 roku za "300 mil do nieba" otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.

W audycji m.in. archiwalna rozmowa Joanny Sławińskiej z Krzysztofem Ptakiem nagrana we wrześniu 2013 roku na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

***

Na magazyn "Eureka - kultura i nauka" w piątek (26.08) po 19.30 zapraszają Joanna Sławińska i Artur Wolski.

mg/mz

Czytaj także

Aneta Kopacz i film "Ja". Na ratunek chorym na raka

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 16:00
Nominowana do Oscara za obraz "Joanna" reżyserka Aneta Kopacz nakręciła film zatytułowany "Ja". Dokument ten zainaugurował kampanię edukacyjną dotyczącą specjalistycznego żywienia w chorobie nowotworowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dojdzie do rewolucji w walce z rakiem?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 22:02
- Szacujemy, że ok. 200 tys. Polaków jest nosicielami mutacji i prawie na pewno zachoruje na raka jelita grubego. Naszym celem jest znalezienie ich i wskazanie prostej metody zabezpieczenia się - mówi prof. Krystian Jażdżewski.
rozwiń zwiń