X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok Cichociemnych. Powojenne losy żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 10:45
Cichociemni byli świetnie wyszkolonymi żołnierzami Polskich Sił Zbrojnych desantowanymi na terytorium Polski podczas II wojny światowej.
20 sierpnia 1942 roku gen. Władysław Sikorski w ośrodku cichociemnych w Audley End dekoruje krzyżem VM por. Kawę, Michała Fijałkę; w ubraniach cywilnych stoją cichociemni przygotowani do misji w Polsce
20 sierpnia 1942 roku gen. Władysław Sikorski w ośrodku cichociemnych w Audley End dekoruje krzyżem VM por. "Kawę", Michała Fijałkę; w ubraniach cywilnych stoją cichociemni przygotowani do misji w PolsceFoto: Wikimedia Commons/Domena Publiczna

Po wojnie wielu z nich, zamiast rozpocząć nowe życie, musiało zmierzyć sie z nowym porządkiem politycznym. Byli prześladowani i aresztowani, niektórzy zostali straceni w więzieniu przy Rakowieckiej - i to o nich opowiemy w audycji. Naszym gościem będzie historyk Grzegorz Hanula. Przypomnijmy, że rok 2016 został ustanowiony Rokiem Cichociemnych.

Ponadto porozmawiamy na temat Sierpnia '80 i współczesnych konsekwencji tamtych wydarzeń, a także o powieści Grażyny Plebanek "Pani Furia".

***

Na magazyn "Eureka - kultura i nauka" w środę (31.08) o godz. 19.30 zapraszają Katarzyna Jankowska i Magda Mikołajczuk.

mg/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy bali się Ponurego jak ognia

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 06:10
Ponury rozgromił batalion SS, Ponury zdobył transport z amunicją, Ponury z pięćsetką partyzantów wyszedł cało z obławy w Kieleckiem – o poruczniku Janie Piwniku, dowódcy niewielkiego oddziału partyzanckiego AK krążyły legendy.
rozwiń zwiń