X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Długa polska droga do Sojuszu Północnoatlantyckiego

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 09:30
W 1990 roku wizytę w Kwaterze Głównej NATO składa polski minister spraw zagranicznych Krzysztof Skubiszewski.
Flaga NATO
Flaga NATOFoto: flickr/NATO Summit Wales 2014/(CC BY-NC-ND 2.0

Kilka miesięcy później, rząd Tadeusza Mazowieckiego nawiązuje oficjalne stosunki z NATO. W lipcu 1991 roku Układ Warszawski przestaje istnieć. Ale Polska droga do NATO zakończyła się w amerykańskim mieście Independence, dopiero  12 marca 1999 r., gdzie minister spraw zagranicznych RP Bronisław Geremek przekazał na ręce sekretarza stanu USA akt przystąpienia Polski do Traktatu Północnoatlantyckiego. Tym samym 10 lat po odzyskaniu niepodległości Polska stała się stroną Traktatu Waszyngtońskiego i członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Czy mogła wcześniej? Co pomagało w tych staraniach, co przeszkadzało? Zapraszają Dorota Truszczak i prof.Andrzej Nowak.

***

Na audycję "Historia żywa" w sobotę (24.09) o godz. 15.10 zaprasza Dorota Truszczak.

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: potrzebna stała infrastruktura NATO na wschód od Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 10:00
Takie działanie ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego to w dłuższej perspektywie jedyny sposób, aby uniknąć militarnej niestabilności na wschodniej flance Sojuszu - przekonuje dyrektor amerykańskiego think-tanku CEPA Wess Mitchell.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama: w Polsce będzie amerykański batalion i dowództwo brygady pancernej USA

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 17:55
- Rozmieścimy w Polsce amerykański batalion o liczebności tysiąca żołnierzy - deklarował prezydent Barack Obama. Zapowiedział również, że dowództwo brygady pancernej USA w Europie będzie rozmieszczone w Polsce. Obama spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie armia europejska?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 16:48
Coraz głośniej mówi się o tym, że już podczas szczytu w Bratysławie mogą zapaść wstępne decyzje związane z powołaniem tzw. armii europejskiej, złożonej z żołnierzy państw członkowskich. – Chodzi o stworzenie struktury, która będzie pomagała zorganizować wspólne działania europejskie – powiedział w Polskim Radiu 24 Juliusz Sabak (Defence24.pl).
rozwiń zwiń